اختصاص ۳ مرکز درمانی به بیماران حاد تنفسی اسفراین

بجنورد - ایرنا - رییس دانشکده علوم پزشکی اسفراین گفت: برای کاهش بار درمانی بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان ۳ مرکز درمانی ویژه، به بیماران دارای مشکلات حاد تنفسی اختصاص یافت.

دکتر اسحاق ایلدرآبادی، سه شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مرکز جامع سلامت صفی آباد در بخش بام و صفی آباد، مرکز معین شهری خیابان امام خمینی (ره) و درمانگاه تخصصی در خیابان امام رضا (ع) به منظور دسترس آسان تر بیماران به پزشک، راه اندازی و تجهیز شده است.
وی افزود: راه اندازی این مراکز درمانی ویژه، میزان مراجعه بیماران به بیمارستان امام خمینی را، که بار میکروبی بالایی دارد، کاهش خواهد داد.
ایلدرآبادی گفت: این مراکز درمانی هر روز در ۲ نوبت صبح و عصر به شهروندانی که مشکلات تنفسی دارند، خدمات درمانی می دهند و در صورت تشخیص پزشکان، افرادی که مشکوک به ویروس کرونا باشند از این مراکز برای تکمیل دوره درمانی خود به بیمارستان امام خمینی ارجاع می شوند.
رییس دانشکده علوم پزشکی اسفراین از مثبت شدن آزمایش ۷ نفر دیگر از بیماران شهرستان در روز سه شنبه خبر داد و گفت: اکنون شمار بیماران مبتلا به ویروس کرونا در اسفراین به ۴۴ نفر رسیده است که تا کنون ۱۰ نفر در این شهرستان جان باخته اند و از این تعداد ابتلای ۳ تن به کووید ۱۹ قطعی شده و ۷ بیمار نیز مشکوک بوده اند که با این وجود تمام آنها با رعایت نکات بهداشتی دفن می شوند.
وی افزود: هم اینک ۱۰ بیمار در بخش کرونای بیمارستان امام خمینی (ره) بستری اند که ۲ بیمار کرونا مثبت و ۸ بیمار نیز مشکوک به این بیماری هستند.

ایلدرآبادی گفت: ۱۹ بیمار نیز با تلاش تیم های درمانی شهرستان بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده اند.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد و هم اکنون پس از مرکز استان، در رتبه دوم تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان شمالی قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =