۳۴۲ هزار نفر از قم در طرح بسیج مقابله با کرونا مشارکت کرده‌اند

قم- ایرنا- رییس مرکز بهداشت شهرستان قم گفت: تاکنون ۳۴۲ هزار و ۷۶۶ نفر از مردم قم با ثبت‌نام در سامانه salamat.gov.ir در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا در کشور مشارکت کرده‌اند.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی مرکز بهداشت قم، سیامک محبی در این زمینه افزود: از این تعداد ۳۸ هزار و ۲۴۰ نفر نیازمند پیگیری بودند که اقدام‌های لازم انجام شد.

وی اضافه کرد: هشت هزار و ۷۶۶ نفر نیز نیازمند پیگیری فوری بودند که کمتر از ۲۴ ساعت با آن‌ها تماس گرفته و پیگیری‌های لازم انجام شد.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های این مرکز از ۲۸ بهمن‌ماه پارسال تاکنون، بیان کرد: انجام چهار هزار و ۴۵۳ مورد بازرسی برای پیشگیری از کووید ۱۹ در شاغلان، ۵۸ هزار و ۵۲۲ مورد آموزش شاغلان در خصوص پیشگیری از کووید ۱۹، ۶۷۶ مورد بازرسی بهداشت حرفه‌ای از بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی، شناسایی ۸۸۰ نفر از شاغلان با خطر بالای ابتلا به کووید ۱۹ و محدود کردن فعالیت آن‌ها در واحدهای کاری بخشی از فعالیت‌های کارشناسان بهداشت حرفه‌ای مرکز بهداشت قم می‌باشد.

محبی افزود: شناسایی یک هزار و ۳۵۳ نفر از شاغلان علامت‌دار در واحدهای کاری، شناسایی ۳۲ مورد از شاغلان مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در محیط‌های کاری، غربالگری روزانه یک هزار و ۱۳۵ نفر از همکاران در ۴۱ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی،۹۲ پایگاه شهری، ۶۱  خانه بهداشت و پیگیری برای درمان افراد مبتلا و مشکوک از دیگر فعالیت‌های کارشناسان این مرکز به شمار می‌آید.

به گفته وی، توزیع بروشور یا پوستر آموزش شاغلان واحدهای کاری، انجام ۹۶ بازرسی از محل کار شاغلان پسماند،  ۵۴۷ مورد بازرسی از جایگاه‌های سوخت و بازرسی و نظارت بر ۶۵ مورد آسایشگاه، زندان، کمپ ترک اعتیاد، گندزدایی ۵۹۳ هزار مترمربع از اماکن عمومی، ۶۷ میلیون مترمربع از خیابان‌ها، معابر، پارک‌ها و فضای سبز، ۱۸۸ هزار مترمربع گندزدایی مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه‌ها و چهار هزار مترمربع بازارچه‌ها و مراکز خرید ازجمله فعالیت کارشناسان بوده است.

وی به بخشی از نظارت‌ها و بازرسی‌های بهداشت محیط مرکز بهداشت اشاره و بیان کرد: بازرسی از هشت هزار و ۹۳۱ مورد از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، ۱۰ هزار و ۹۲۴ مورد نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی غیرفعال به دلیل کرونا، ۲۱ مورد قطع سهمیه نانوایی‌های متخلف، ۱۲۶ مورد  اخطاریه صادرشده جهت صنوف دارای نواقص،  صدور ۱۰ اخطاریه تعطیل جهت صنوف متخلف و تعطیلی ۱۹۸ مورد قلیان سرا از نظارت‌های صورت گرفته در این مدت می‌باشد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت پنجم فروردین ماه اعلام کرد: بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی از ظهر دیروز تا امروز، یک هزار و ۷۶۲ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و تعداد مبتلایان به این بیماری در کشور به ۲۴ هزار و ۸۱۱ نفر رسید.

تاکنون ۸ هزار و ۹۱۳ نفر از مبتلایان به کرونا بهبودیافته‌اند؛ در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۲ نفر جان خود را از دست دادند و مجموع درگذشتگان ناشی از این بیماری در کشور به یک هزار و ۹۳۴ نفر رسید.

تا صبح امروز بیش از ۴۱ میلیون نفر در غربالگری کرونا و طرح بسیج ملی مقابله با کرونا در کشور مشارکت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =