جهش تولید راهبردی اساسی در حفظ استقلال سیاسی و اقتصادی کشور است

سنندج - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: استقلال هر کشوری وابسته به توسعه یافتگی بخش اقتصادی و سیاسی آن است که جهش تولید راهبردی اساسی برای دست‌یابی به این مهم است.

حسین خوش‌اقبال روز سه شنبه در جلسه ویدیو کنفرانس با فرمانداران شهرستان‌های تابعه استان کردستان که با حضور استاندار و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شد، اظهار داشت: هر کشوری برای داشتن استقلال سیاسی خود در عرصه ملی و بین المللی نیازمند اقتصادی قدرتمند است و رهبر معظم انقلاب اسلامی در این راستا نامگذاری ۱۱ سال گذشته را بر مبنای اقتصادی قرار داده است.

وی اضافه کرد: همچنین در چهار دهه گذشته جمهوری اسلامی به بهانه‌های مختلف همواره مورد هجمه دشمنان بوده و کاهش توان اقتصادی از مهمترین محورهای این هجمه ها است که هم اکنون می‌توان با شتاب بخشی به تولید با اتکا به توان تولید داخلی گام‌های محکمتری نسبت به گذشته در این راستا برداشت.

خوش اقبال با اشاره به شیوع ویروس کرونا در استان نیز گفت: دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان بخش درمان قبل از شیوع این بیماری در کردستان نسبت به تجهیز بیمارستان‎ها علیه این بیماری اقدام کرده‌اند و تاکنون نیز به صورت تمام وقت در خدمت مردم و بیماران هستند.

وی افزود: برای مقابله با این بیماری بزرگترین نگرانی عدم همکاری مردم با بخش درمان و پیشگیری بود که در چند هفته گذشته این همکاری محقق شده و انتظار ادامه همکاری نیز در مردم همچنان وجود دارد.

محمد ابراهیم زارعی فرماندار سنندج نیز در این جلسه با اشاره به مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: هم اکنون در این شهرستان ۸۵ تا ۹۰ درصد صنوف غیر ضروری تعطیل هستند و بازرسان دستگاه‌های نظارتی نیز در حال گشت زنی و اعلام اخطار و پلمب مغازه‌های افراد خاطی هستند.

استان کردستان دارای ۱۰ شهرستان، ۳۲ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان، یک هزار و ۷۰۰ روستای دارای سکنه است و بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ دارای یک میلیون و ۶۰۳ هزار و ۱۱ نفر جمعیت است که ۷۰ درصد از این افراد در شهرها و ۳۰ درصد نیز در روستاها ساکن هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =