کرونا مسافران حمل و نقل عمومی ایلام را ۸۷ درصد کاهش داد

ایلام- ایرنا- معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام گفت: جابجایی مسافر از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی در این استان (۲۵ اسفند ۹۸ تا پنجم فروردین) نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۷ درصد کاهش یافت.

محمد حسنی شامگاه سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت(۲۵ اسفندماه سال گذشته تا امروز پنجم فروردین) پنج هزار و ۱۵۵ نفر مسافر در قالب یک هزار و ۱۵۸ سفر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی استان جابجا شده اند.

وی گفت: از این تعداد جابجایی مسافران سه هزار و ۱۳۱ نفر درون استانی و ۲ هزار و ۲۴ نفر برون استانی بوده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام یاداور شد: این میزان جابجایی مسافر نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ سفر ۷۳ درصد و از لحاظ مسافر ۸۷ در صد کاهش داشته است.

حسنی، شیوع ویروس کرونا و پرهیز از  سفرهای غیرضروری را دلیل اصلی این کاهش ها برشمرد و ادامه داد: بر اساس اطلاعات و گزارش دوربین های نظارت تصویری، تردد خودروها در جاده های استان در بازه زمانی اول فروردین تا کنون در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴۷ درصد کاهش یافته است.

وی همچنین به کاهش ۵۱ درصدی خروج خودروها از استان ایلام اشاره کرد و گفت: در این مدت(اول فروردین ماه ۹۹ تاکنون) تردد خروجی خودروها از استان ۲۲ هزار و ۶۴۰ مورد ثبت شده که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۴۵ هزار و ۹۱۳ تردد بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =