رییس جمهوری: توقف موقت حضور زائران در حرم مطهر رضوی اقدام مهمی بود

مشهد- ایرنا- رییس جمهوری روز سه‌شنبه در ارتباط ویدئو کنفرانسی با ستاد مقابله با کرونا در خراسان رضوی گفت: تعطیلی اجتماعات و توقف موقت حضور زائران در حرم مطهر رضوی اقدام مهمی بود لذا از استاندار خراسان رضوی، تولیت آستان قدس رضوی و علمای بزرگ مشهد تشکر می‌کنم.

حجت الاسلام حسن روحانی با قدردانی از تلاش‌های استاندار، مدیران استانی و کادر درمانی خراسان رضوی افزود: تلاش‌های انجام شده در زمینه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا و درمان مبتلایان قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: اگر درهای حرم مطهر رضوی به روی زائران نوروزی باز می‌بود، جمعیت عظیمی در مشهد حضور پیدا می‌کرد و ممکن بود در برابر زائرین حضرت امام رضا (ع) و خود آن حضرت شرمنده شویم.

دکتر روحانی خطاب به استاندار خراسان رضوی گفت: از زحمات شما تشکر می‌کنم، می‌دانم بار سنگینی بر دوش شماست و نگرانی بسیاری برای این ایام داشتید، با این حال آمار کاهشی حضور مردم در این استان در ایام نوروز به معنای این بود که مردم حمایت کردند تا شما به موفقیت برسید.
وی همچنین در خصوص تامین تجهیزات مورد نیاز بیمارستانی در استان خراسان رضوی قول مساعدت داد و تاکید کرد که دستورات لازم را در این زمینه برای پیگیری توسط وزارت بهداشت صادر خواهد کرد.

بر اساس آخرین آمار رسمی، شمار مبتلایان قطعی به ویروس کووید ۱۹ عامل بیماری کرونا که نوع بسیار حاد عفونت تنفسی و یک بیماری نوپدید همه‌گیر است در استان خراسان رضوی هزار و ۱۱۴ نفر گزارش شده است.
تعداد جانباختگان در خراسان رضوی بر اثر بیماری کرونا نیز که آزمایش آنها بطور  قطعی مثبت شده  ۱۱۳ نفر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =