بهبود یافتگان کرونا در قزوین از مرز ۴۸۰ نفر گذشت

قزوین - ایرنا - سخنگوی ستاد پیشگیری از کرونای دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: تعداد بهبود یافتگان ویروس ناشی از کرونا در استان به ۴۸۴ نفر افزایش یافت.

حسن ارداقیان روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: امیدواریم در آینده نیز شاهد بهبودی و ترخیص بیشتری از بیماران مبتلا به این ویروس باشیم.

وی ادامه داد: براساس آخرین آمارها، تاکنون ۷۲۴ نفر مبتلا به کووید ۱۹ در سطح استان مورد شناسایی قرار گرفته و از این تعداد نیز متاسفانه تاکنون ۸۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

این مسوول تاکید کرد: با توجه به ادامه روند این بیماری، همچنان بهترین راه پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، در خانه ماندن به افراد توصیه می‌شود.

این در حالی است که به گفته کیانوش جهانپور، رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اگر ۷۵ درصد مردم در خانه بمانند و به توصیه‌های وزارت بهداشت عمل کنند بعد از ۲ هفته می‌توان ضمن انتظار روند کاهش این بیماری، شاهد شیب نزولی آن نیز بود.

این مسوول در خصوص آخرین آمار ابتلا و فوت ناشی از ویروس کرونا در کشور اظهار داشت: تاکنون ۲۴ هزار و ۸۱۱ مورد ابتلای مثبت در کشور ثبت شده که از این تعداد هشت هزار و ۹۱۳ مورد بهبود یافته و یک هزار و ۹۳۴ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =