عاملان قطع بیش از ۳ تن درخت در اشنویه دستگیر شدند

مهاباد- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اشنویه گفت: با همکاری و گزارش به موقع مردم و حضور نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان و همکاری دستگاه قضایی متخلفان و متجاوزان به طبیعت که اقدام به قطع سه تن درخت کرده بودند دستگیر شدند.

مصطفی چترآذر روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس گزارش‌های مردمی مبنی بر قطع و تاراج درختان در روستاهای «دواب» و «بیمضرته» از توابع‌ بخش نالوس این شهرستان، ماموران یگان حفاظت این اداره به  این روستاها اعزام شدند.

وی اضافه کرد: ماموران یگان‌ حفاظت اداره منابع‌ طبیعی پس از حضور در روستای بیمضرته یک تن درخت بید را کشف کردند و در این رابطه یک نفر را دستگیر و یک دستگاه خودرو را نیز توقیف کردند.

وی با بیان اینکه چوب‌های قطع‌شده در روستای دواب نیز شامل ۲ تن درخت بادام  بود، اظهار داشت: در این ارتباط نیز چند نفر شناسایی شده‌اند که با تشکیل پرونده از سوی مراجع قضایی اقدام به دستگیری آنها می‌شود.

رییس اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری اشنویه اظهار داشت: هرگونه قطع درختان جنگلی بدون اخذ مجوز از سوی ادارات منابع طبیعی غیرقانونی بوده و با افراد سودجو برخورد قانونی خواهد شد.

اشنویه دارای حدود ۱۰۰ هزار هکتار جنگل و مرتع است و با داشتن کوهستان‌های مرتفع و مراتع ییلاقی یکی از شهرستان‌های غنی از لحاظ پوشش گیاهی و مراتع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =