۵۰۵ بیمار حاد تنفسی در مراکز درمانی قم بستری هستند

قم- ایرنا- قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: تا ساعت ۱۴ امروز پنجم فروردین‌ماه ۵۰۵ نفر از بیماران حاد تنفسی و مبتلا به کرونا در مراکز درمانی این استان بستری هستند.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، علی ابرازه در این زمینه افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۱ نفر از مراکز درمانی قم ترخیص شدند.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت پنجم فروردین ماه اعلام کرد: بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی از ظهر دیروز تا امروز، یک هزار و ۷۶۲ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و تعداد مبتلایان به این بیماری در کشور به ۲۴ هزار و ۸۱۱ نفر رسید.

تاکنون ۸ هزار و ۹۱۳ نفر از مبتلایان به کرونا بهبودیافته‌اند؛ در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۲ نفر جان خود را از دست دادند و مجموع درگذشتگان ناشی از این بیماری در کشور به یک هزار و ۹۳۴ نفر رسید.

تا صبح امروز بیش از ۴۱ میلیون نفر در غربالگری کرونا و طرح بسیج ملی مقابله با کرونا در کشور مشارکت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =