رازو جرگلان از وضعیت سفید کرونایی خارج شد

بجنورد- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان رازوجرگلان گفت: امروز نخستین مورد مثبت مبتلا به کرونا از بخش مرکزی این شهرستان ۷۰ هزار نفری گزارش شد که با هماهنگی‌های انجام گرفته هم‌اکنون فرد مبتلا در قرنطینه خانگی به سر می‌برد.

رضاعلی یوسفی روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه احتمال مشاهده مورد مثبت در بین اعضای خانواده فرد مبتلا به کرونا وجود داشت، افزود: به همین علت تمامی اعضای خانواده بیمار تحت نظارت و مراقبت شبکه بهداشت و درمان قرار گرفته اند به گونه ای که از همه  آشنایان و اقوام این فرد تست های مربوط به ویروس کرونا گرفته شده است.

وی اظهار داشت: شبکه بهداشت و درمان امروز با مراجعه حضوری به خانواده این بیمار آموزش و آگاهی های لازم در خصوص پیشگیری و لزوم رعایت موازین بهداشتی را ارائه داده است و هم‌اکنون بیمار تحت مراقبت پرسنل شبکه بهداشت قرار دارد.

یوسفی با بیان اینکه یکی از نگرانی های کنونی در این شهرستان، ضریب استقرار پایین کارکنان اداری شهرستان است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کارمندان غیربومی که در رفت و آمد به بجنورد هستند، بیشتر آنها ترخیص شده اند و به صورت دورکاری وظایف خود را انجام می دهند.

خراسان شمالی دارای ۳۰۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان است که بیشتر این مساحت در شهرستان راز و جرگلان واقع است.

این شهرستان سه بخش و ۶ دهستان دارد و ۹۵ درصد جمعیت این منطقه روستایی هستند.

راز، مرکز شهرستان مرزی راز و جرگلان در ۱۲۰ کیلومتری مرکز خراسان شمالی قرار دارد و بیشترین تمرکز جمعیتی قوم ترکمن این استان در راز و جرگلان است.

نخستین مورد از ابتلای به کرونا در استان ۱۲ اسفندماه در بجنورد مشاهده شد و تا امروز شهرستان مرزی راز و جرگلان در این استان از وضعیت سفید برخوردار بود.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان شمالی تا ظهر سه‌شنبه به ۲۰۳ نفر و شمار فوتی ها نیز به ۲۰ نفر رسیده است.

.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =