تحقق شعار «جهش تولید» تنها در حذف قوانین دست و پاگیر امکان‌پذیر است

تهران - ایرنا - دبیر جبهه پیشرفت رفاه و عدالت گفت: تحقق شعار جهش تولید تنها در حذف قوانین دست و پاگیر امکان پذیراست.

«محمد جواد محمدی نوری» روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه اوایل سال ۹۸ بر این نکته تاکید کردم که تنها راه نجات حوزه اقتصادی و تولید و مباحث صنعت در حقیقت رفع موانع موجود در فرایندهای اداری و حذف قوانین دست و پاگیر برسر راه کارآفرینان عرصه تولیدی است.

وی ایجاد یک قرارگاه جدی ساماندهی اقثصادی در حوزه تولید را لازم دانست و تاکید کرد: باید همه دستگاه‌های اداری و اجرایی با همراهی مجلس شورای اسلامی در این راه دشوار جدیت داشته باشند و متاسفانه من در این سال‌ها عزم جدی از سوی دولت و نهادها را هرگز برای رفع دغدغه تولیدکنندگان ندیدم. این امر باعث شد هرگز کالای تولید شده آن‌گونه که انتظار داریم با قیمت و کیفیت مناسب در اختیار مصرف کننده قرار نگیرد و این یعنی هر دو طرف ماجرا چه تولیدکننده و چه مصرف کننده دچار آسیب شوند.
 دبیر جبهه پیشرفت رفاه و عدالت با اشاره به این‌که حمایت از کارآفرین لازمه رسیدن به تحقق شعار جهش تولید است، گفت: به نظرم تقویت کارگاه‌های کوچک و حمایت دولت و به ویژه بانک‌ها می‌تواند علاوه بر رونق تولید باعث ایجاد اشتغال و طبعا رونق بازار اقتصادی شود و امروزچیزی که سالها اقتصاد ایران را با شوک روبه رو ساخته،   فقدان همین همبستگی ملی است.
 محمدی نوری استفاده از ظرفیت‌های اقتصاددانان و نخبگان عرصه تولید و حمایت از مخترعان و نوآوران این عرصه را نیز مولفه دیگر تحقق شعار جهش تولید دانست و با اشاره به اینکه متاسفانه شعار مدبرانه رهبری پس از مدت کوتاهی در دستگاه‌های متولی زود به فراموشی سپرده می‌شود، گفت: هیچ اشکالی ندارد گاهی رموز موفقیت کشورهایی چون ژاپن را به طور جدی تحلیل و ارزیابی کنیم تا نقاط ضعف خود را بیابیم.

وی اظهار داشت: ما در کشور طرح و برنامه و چشم انداز مناسب داریم اما مدیران جهادی و شجاع نداریم. متاسفانه حوادث سال‌های گذشته در ایجاد بی اعتمادی باعث شد بسیاری از مدیران از مردم و آینده کشور غافل شوند و تنها برای خودشان کار کنند. وجود پرونده های مفاسد اقتصادی از جمله همان نگرانیهایی بود که به رغم خشنودی مردم در نهایت به ضرر اقتصاد کشور تمام شد و ریسک سرمایه گذاری درایران را تا حد وسیعی کاهش داد.
محمدی نوری گفت: جمع همه نگرانی‌های موجود در عرصه اقتصادی در کنار تحریم ناجوانمردانه ما را باید قوی سازد به گونه‌ای که اگر خودمان ایستادگی و همدلی نکنیم قطعا شکست‌های سنگینی در انتظار ماست. امروز دیگر فرصت آزمون و خطا نیست و من امیدوارم مجلس جدید با روی کار آمدن نیروهای متخصص و جوان در کنار دولت فارغ از هرگونه جریانات سیاسی این مهم را جدی بگیرند و بدانند تنها راه نجات کشور در رونق تولید و ایجاد کسب وکار برای جوانان و تحقق امید به زندگی محقق می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =