سرپیچی از مصوبات ستاد مقابله با کرونا در کرمان یک سال حبس دارد

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با اشاره به مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا که بر اساس مصوبات ستاد ملی و لازم الاجراست گفت: افراد و نهادهایی که از مصوبات این ستاد سرپیچی کنند از طریق دادستانی مورد پیگیری قرار گرفته و محکوم به یک سال حبس می شوند.

به گزارش ایرنا، محمدجواد فدایی روز سه شنبه در ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان کرمان در جمع خبرنگاران افزود: تهدید سلامت مردم جرم محسوب می‌شود و فرد خاطی مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت که طبق قانون تا یک سال زندان برای تهدیدکنندگان سلامت مردم در نظر گرفته شده است.

وی اظهار داشت: ۲ هزار تخت به منظور بستری افراد مشکوک به کرونا در استان کرمان در نظر گرفته شده و تاکنون ۱۸۷ تخت بستری اشغال شده است که ۳۶ مورد به طور قطعی مبتلا به ویروس کرونا و بقیه مشکوک هستند.

استاندار کرمان به مصوبات امروز ستاد استانی و ملی مدیریت و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا خبر داد و گفت: در این ستاد مقرر شد تعطیلی اصناف و پایانه های مسافربری تا ۱۵ اسفند ادامه داشته باشد و این مصوبه در این استان نیز عملیاتی و اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه تاکنون یک میلیون و ۵۰۹ هزار و ۶۰۷ کرمانی در طرح غربالگری کرونا شرکت کرده اند اظهار داشت: همچنین مراجعه سه هزار و ۱۰۰ نفر به مراکز ۱۶ ساعته درمانی و ۹ هزار و ۵۹۱ مراجعه به پایگاه های غربالگری ارتش سبب کم شدن مراجعات به بیمارستان های استان کرمان شده است.

فدائی افزود: از ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار کارمند در کشور یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر یعنی حدود ۵۰ درصد در محل کار خود حاضر نمی شوند ضمن اینکه حدود ۷۵۰ نفر به صورت اجباری باید در این ایام در محل کار حاضر باشند و مابقی کارمندان نیز مقرر شده تا پایان فروردین ماه با هماهنگی مدیران دستگاه های اجرایی تا دو سوم حجم کار کارمندان را کاهش دهند.

وی با اشاره به تلاش دولت برای فراهم ساختن زیرساخت ها، پهنای باند و غیره در راستای فروش اینترنتی گفت: کارگروهی نیز برای تدوین دستورالعمل نحوه فروش تلفنی و اینترنتی در راستای حل مشکلات اصناف بخصوص شیرینی فروش ها تشکیل شده است.

فدایی تصریح کرد: شرایط استان کرمان به دلیل ابتلا به ویروس کرونا تا حدودی خوب است البته باید این شرایط را با همکاری مردم و مسئولان ادامه دهیم.

استاندار کرمان با اعلام این خبر که دو ورودی دیگر به ورودی های این استان برای کنترل و غربالگری و مقابله با ویروس کرونا اضافه و یک مورد نیز حذف شده است گفت: شهرستان‌ها نیز می‌توانند کنترل ورودی‌های خود را بدون موازی کاری، انجام دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha