نپرداختن پول بنزین در خلافی خودروها ثبت شود

اصفهان - ایرنا - رییس انجمن جایگاه‌داران سوخت اصفهان گفت: این انجمن به دادستان اصفهان پیشنهاد کرده است که پرداخت نکردن پول بنزین، در خلافی خودروها ثبت و به‌صورت پیامک برای مالک خودرو ارسال شود.

پیمان کامران روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پرداخت نکردن پول بنزین توسط تعدادی از رانندگان خودروها یکی از معضلات جایگاه های سوخت است که پیگیری قضایی آنها فرایند طولانی دارد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه قیمت بنزین پرداخت نشده در برخی موارد، رقم قابل توجهی نیست و پیگیری قضایی آن توسط جایگاه‌داران با توجه به مشغله‌های کاری آنها، مقرون به صرفه نیست به همین دلیل به دادستان اصفهان پیشنهاد کردیم که برای کوتاه‌تر شدن این فرایند و پیشگیری از چنین تخلفی، این موارد در خلافی خودروها نیز ثبت شود.

کامران با بیان‌اینکه نپرداختن پول بنزین در جایگاه‌های سوخت در زُمره جرائم مشهود بشمار می آید و توسط دوربین‌های مدار بسته ثبت و ضبط می شود، تصریح کرد: به همین دلیل این پیشنهاد به دادستان اصفهان ارائه شد تا در صورت موافقت، نیروی انتظامی بتواند بدون دستور قضایی در این زمینه اقدام کند.

وی اضافه کرد: در صورتی که این پیشنهاد عملی شود، پرداخت نشدن پول بنزین در جایگاه‌ها در فهرست سوابق خلافی خودرو ثبت می شود و مالک خودرو هرگاه که نیاز به گرفتن خلافی دارد باید ابتدا نسبت به تسویه مبلغ بدهی خود به جایگاه سوخت اقدام کند.

به گفته وی، این پیشنهاد در حال بررسی توسط مقام‌های قضایی و نیروی انتظامی در بخش های پیشگیری از جرائم و بخش حقوقی است.

رییس انجمن جایگاه‌داران سوخت اصفهان خاطرنشان کرد: جایگاه‌های سوخت پیشتر با مشکل پرداختن نکردن پول بنزین مواجه بودند اما این موضوع پس از سهمیه‌بندی بنزین افزایش یافته است.

طرح سهمیه‌بندی بنزین از آبان سال ۹۸ آغاز شد.

بیش از ۲۷۰ جایگاه سوخت بنزین، نفت و گاز و ۱۶۰ جایگاه سی ان جی در استان اصفهان فعال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =