آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کرمان به ۱۷۹ نفر رسید

کرمان - ایرنا - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: ۲ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته در این استان به کرونا مبتلا شده‌اند و تعداد بیماران مبتلا به این ویروس تاکنون در کرمان به ۱۷۹ نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا، "مهدی شفیعی" روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه آمار فوتی های ناشی از کرونا در کرمان به ۲۲ نفر رسیده است افزود: ۲ بیمار مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در این استان با بیش از ۷۰ سال سن و بیماری زمینه ای در حوزه دانشگاه های علوم پزشکی کرمان و رفسنجان جان خود را از دست داده اند.

وی اظهار داشت: ۴۶ بیمار حاد تنفسی در استان کرمان طی روز گذشته به بیمارستان ها مراجعه کرده اند و ۴۲ مورد از این افراد مشکوک به ویروس کرونا بوده اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان تاکید کرد: از ابتدای اسفندماه سال گذشته تاکنون هزار و ۴۲۹ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان های استان کرمان بستری شده که ۸۸۶ مورد از این تعداد مشکوک به کرونا بوده اند.

وی اظهار داشت: پنج مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، یک مورد در جیرفت، ۲ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سیرجان و ۱۴ مورد فوتی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان ثبت شده است.

شفیعی گفت: سه بیمار کرمانی مبتلا به کرونا در بخش مراقبت های ویژه آی سی یو بستری هستند.

وی بیان کرد: هشت بیمار مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته از بیمارستان‌های استان کرمان مرخص شده‌اند تصریح کرد: ۱۴۳ بیمار مبتلا به کرونا از ابتدای شیوع این بیماری در استان کرمان بستری شده‌ اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: روند تعداد مراجعه بیماران حاد تنفسی به بیمارستان های این استان ثابت مانده است اما تعداد موارد مشکوک به ویروس کرونا روز به روز روند افزایشی دارد که نشان دهنده استقرار ویروس در استان کرمان است.

وی به رصد بیماران مبتلا به کرونا و اجرای طرح غربالگری اشاره کرد و افزود: بیماران سرپایی که علائم حاد ندارند ممکن است به بیمارستان مراجعه نکرده باشند و به دلیل اینکه این افراد در دسترس و رصد ما خارج هستند از مردم می خواهیم وضعیت سلامت خود را در سامانه سلامت salamat.gov.ir ثبت‌ کنند تا بتوانیم وضعیت جامعه را کنترل و بررسی کنیم.

شفیعی تصریح کرد: ۳۵ درصد افرادی که در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کرده‌اند، توسط مسئولان و پرسنل دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان مورد رصد قرار گرفته اند و کم بودن آمار پوشش رصد به دلیل پاسخگو نبودن شماره های اعلام شده در این سامانه توسط مردم بوده است.

وی با بیان اینکه بیمارانی که با علائم شبیه کرونا بدو ورود به بیمارستان جان خود را از دست داده اند مورد آزمایش تشخیصی کرونا قرار می گیرند گفت:  این افراد مشکوک به ویروس کرونا محسوب می شوند و طبق دستورالعمل بهداشتی دفن می‌شوند و تاکنون ۲ نفر به این صورت در کرمان فوت کرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =