شمار مبتلایان به کرونا در تربت‌حیدریه به ۷۹ نفر رسید

تربت‌حیدریه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه، شمار مبتلایان قطعی به بیماری کرونا در مناطق زیرپوشش این واحد دانشگاهی را ۷۹ نفر اعلام کرد و گفـت: از این تعداد چهار بیمار فوت کردند.

سعیدرضا قنبری‌زاده روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ضمن هشدار مجدد نسبت به وضعیت موجود، به مردم تاکید می‌شود در صورت رعایت نکردن توصیه‌های بهداشتی، بیماری کرونا به سرعت در جامعه انتشار می‌یابد و امکان آلوده شدن تمام اعضای خانواده وجود دارد.

وی با بیان اینکه راه قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا، ماندن در خانه و عمل به توصیه‌های بهداشتی است، اظهار داشت: کافی است مردم برای لحظاتی خود را به جای کسانی بگذارند که عزیزان خود را به علت ابتلا به بیماری کرونا از دست داده اند و در آن صورت می‌توان به عمق فاجعه پی برد.

وی گفت: در این روزها گروه بسیاری از کارکنان حوزه سلامت در راستای حفظ جان مردم در میدان مبارزه با بیماری کرونا هستند و برای هر کدام از ما یک وظیفه اخلاقی و اجتماعی است که با مسوولیت پذیری نسبت به خود و همنوعان، جان انسان‌ها را به خطر نیندازیم و باعث مرگ هموطنانمان نشویم.

قنبری زاده با بیان اینکه در شرایط فعلی خانه، امن ترین مکان برای در امان ماندن از بیماری کروناست افزود: مردم باید علاوه بر توجه بیشتر به این موضوع مهم، تمام اخبار مربوط به بیماری کرونا را از رسانه‌های جمعی معتبر پیگیری کنند.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر از مردم شهرستان‌های تربت‌حیدریه، زاوه و مه‌ولات خدمات ارائه می‌دهد.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =