۱۱۵ هزار نفر در مبادی ورودی چهارمحال وبختیاری  غربالگری شدند

شهرکرد- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال وبختیاری گفت: از ابتدای اجرای طرح غربالگری ویروس کروناروز پنجم فروردین‌ماه، بیش از ۱۱۵ هزار و ۸۹۲ نفر در مبادی ورودی استان غربالگری شدند.

سیداحمد مرتضوی‌فرد روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه طرح غربالگری بیماران حاد تنفسی(کرونا) از ۲۵ اسفندماه سال‌۹۸ در مبادی ورودی استان آغاز شد، افزود: در روز چهارم فروردین، سرنشینان ۴ هزار و ۳۴۶ خودرو در مبادی ورودی استان با جمعیتی بیش از ۱۲ هزار و ۱۷۴ نفر غربالگری شدند.

این مسوول هلال احمر استان گفت: در این مدت ۲۲ نفر با علامت تب بالا شناسایی و به مراکز درمانی استان ارجاع داده شدند.

وی، به توزیع ماسک، دستکش، ژل ضدعفونی و مایع ضدعفونی و شوینده در بین مردم و همچنین آموزش چهره به چهره به مردم توسط امدادگران جمعیت هلال احمر اشاره کرد.

مرتضوی‌فرد،با اشاره به اینکه ۱۹ پایگاه غربالگری بیماری حاد تنفسی(کرونا) در استان فعال است، افزود: پایگاه پلیس راه فرخشهر به اصفهان به صورت ۲۴ ساعته و مابقی پایگاه‌ها از ۸ صبح تا ۲۰ شب  فعال هستند.

وی اظهار داشت: از ابتدای سالجاری تاکنون نیز توسط امدادگران جمعیت هلال احمر به ۱۵ نفر از مردم استان امدادرسانی در قالب امداد کوهستان، حوادث جاده‌ای و شهری ارائه شده است.

براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی چهارمحالوبختیاری تعدادمبتلایان به ویروس کرونا در استان به ۷۵ نفر و فوتی‌ها به ۱۱ نفر رسید.

ویروس کرونا  کووید ۱۹ نام دارد، این ویروس اکنون به بسیای از کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا در مورد بهداشت جهانی؛ وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =