سخنگوی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه: مردم در خانه بمانند

کرمانشاه- ایرنا- سخنگوی ستاد مدیریت و مقابله با کرونا کرمانشاه با بیان اینکه در روزهای آینده احتمال ورود به پیک شیوع بیماری کرونا را داریم تاکید کرد: از مردم تقاضا و خواهش داریم در خانه بمانند.

مسعود بهرام نژاد روز سه شنبه به ایرنا افزود: فروشگاه های زنجیره ای اقلام موردنیاز مردم را به صورت اینترنتی و بدون هزینه ارسال کنند و از مراجعات تا حدامکان کاسته شود.

وی اظهارداشت: بازارها و مراکز خرید اقلام غیرضروری براساس مصوبه ستاد ملی کرونا تا ١٥ فروردین تعطیل است.
سخنگوی ستاد مدیریت و مقابله با کرونا کرمانشاه با اعلام اینکه اقدامات بسیار سختگیرانه در ورودی شهرها به منظور انجام تست تب سنجی و غربالگری انجام می شود، گفت: نقاهتگاه هایی توسط ارتش و سپاه برای پذیرش بیماران احتمالی در روزهای آینده ایجاد شده است.

وی گفت: فعالیت دستگاه های اجرایی براساس دستورالعمل ابلاغی در هفته پایانی اسفند ماه سال گذشته است و حضور حداقلی کارکنان به منظور حفظ سلامت عمومی توصیه و تأکید می شود.

بهرام نژاد افزود: وضعیت کرمانشاه همچنان قرمز اعلام می شود و از امروز کنترل بیشتری برای جلوگیری از تردد مردم در اماکن عمومی انجام می شود؛ تقاضا داریم مشارکت مردم بیشتر شود.
رییس مرکز بهداشت کرمانشاه گفت: از ابتدای شروع اپیدمی تا ساعت ۱۲ دوشنبه شب موارد مثبت کووید ۱۹ در این استان ۱۸۸ نفر بوده که ۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته اضافه شده است.

دکتر محمدابراهیم شکیبا روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از این تعداد ۱۸۲ مورد مبتلای به ویروس کرونا در استان تاکنون ۱۹ نفر فوت کرده اند که در ۲۴ ساعت گذشته ۲ مورد فوتی اضافه شده است.

به گفته او، همچنین از ابتدای شروع اپیدمی کرونا در استان تاکنون ۹۳۷ نفر بستری شدند که از این تعداد ۸۲۶ نفر ترخیص و ۹۲ نیز در بیمارستانهای استان بستری هستند.