استاندار اردبیل: مشارکت بخش خصوصی محور تحقق برنامه جهش تولید است

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: تحقق برنامه‌های تدوین شده برای جهش تولید در استان نیازمند مشارکت بخش خصوصی است.

 اکبر بهنامجو روز سه‌شنبه با بیان اینکه معاونت اقتصادی  استانداری تدوین برنامه جهش تولید در استان را آغاز کرده‌، افزود:  این برنامه با مشارکت دستگاه‌های مرتبط و با در نظر گرفتن شاخص‌های تولید در ابتدای سال و با ترسیم چشم‌اندازها تدوین می‌شود.

او اضافه کرد: در این برنامه تلاش می‌شود بوروکراسی اداری کاملا پایین آورده شود.

استاندار اردبیل همچنین گفت: همراهی با بخش خصوصی و ارائه خدمات لازم به سرمایه‌گذاران از جمله ضرورت‌های برنامه اجرایی جهش تولید است.

بهنامجو با اشاره به اقدامات مناسب بخش خصوصی در راستای تولید و تحقق نیازهای جامعه ، همکاری دستگاه‌های دولتی با بخش خصوصی را ضروری دانست.

به گفته وی ، واحدهای تولیدی استان در سال گذشته فعال شده  و امسال نیز این روند با سرعت بیشتر ادامه خواهد یافت.

استاندار اردبیل فعال‌سازی کارخانه‌ها ، بهره‌برداری از پایاب خداآفرین، افزایش کشت گلخانه‌ای، گسترش آبیاری تحت فشار، توسعه دامداری، گردشگری و صنعت را از جمله اقدامات سال گذشته ذکر کرد و گفت: در سال جهش تولید با قوت بیشتری این اقدامات ادامه می‌یابد.

وی اظهارکرد: فعال سازی پایاب خداآفرین ۷۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی را اضافه کرده است.

بهنامجو گفت: کشت گلخانه‌ای نیز در سال گذشته ۷۰ هکتار بوده که تلاش می‌شود با تدوین برنامه اجرایی به ۲۰۰ هکتار برسد.

وی افزود:آبیاری تحت فشار سالانه ۷۰۰ هکتار انجام می‌شد که سال گذشته به سه هزار و ۵۰۰ هکتار رسیده و امسال ۶ هزار هکتار خواهد شد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه زیرساخت‌ها برای توسعه بخش‌های مختلف در استان آماده است، افزود: سال گذشته خط تولید بدنه کامیون افتتاح شده که امسال کامیون با شماره اردبیل به بازار می‌آید.

وی همچنین با اشاره به فعال سازی کارخانه نئوپان و ام دی اف در استان گفت: با توجه به توسعه زیرساخت‌ها، امید می‌رود قطب تولید نئوپان و ام دی اف در کشور باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =