۱۰ نفر به شمار مبتلایان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد افزوده شد

یاسوج – ایرنا- سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: بر اساس یافته های جدید آزمایشگاهی شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته با ۱۰ نفر افزایش به ۹۶ مورد رسید.

محمد بانشی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ظرف روز های گذشته تاکنون نمونه های موارد مشکوک به کرونا به تهران و شیراز ارسال شده و در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ مورد جدید مثبت اعلام شده است.

وی افزود: ویروس کرونا پیر و جوان نمی شناسد و این ویروس به مرحله عالم گیری خود رسیده و لازم است مردم از هرگونه تردد درون شهری و برون شهری، سفر به روستاها و نیز به تبع ان مناطق عشایر نشین خودداری کنند و به سلامت خود و دیگران احترام بگذارند.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: تمامی اماکن عمومی، رستوران ها، مکان های تفریحی و گردشگری تعطیل شده اند و استان کهگیلویه وبویراحمد بنا به تصمیم ستاد مدیریت کرونا هیچ گونه پذیرشی برای ایام نوروز امسال نخواهند داشت.

بدون شک رعایت نکردن در ورود و خروج ادارات و حضور برخی افراد مشکوک ومبتلا به کرونا در جلسات خود می تواند عاملی برای شیوع بیماری باشد.

علارغم تلاش شبانه روزی کادر درمانی کهگیلویه و بویراحمد، پنج بیمار مبتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند.

بر اساس یافته های آزمایشگاهی از ظهر دیروز تا امروز، ۱۷۶۲ مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و تعداد مبتلایان به این بیماری در کشور به ۲۴۸۱۱ نفر رسید.

تاکنون ۸۹۱۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته و ترخیص شده‌اند و این روند روز به روز در حال افزایش است.

ظرف ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۲ نفر جان خود را از دست دادند و مجموع درگذشتگان این بیماری در کشور به ۱۹۳۴ نفر رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =