رییس بسیج اصناف کشور: واحدهای صنفی فعال در مبارزه با کرونا از مالیات معاف شوند

کرج - ایرنا - رییس سازمان بسیج اصناف کشور گفت که به دولت پیشنهاد داده ایم تا واحدهای صنفی و کسانی که در سنگر پشتیبانی از تولید محصولات مبارزه با کرونا فعال شده اند مشمول معافیت مالیاتی شوند.

غلامرضا حسن پور روز سه شنبه در حاشیه بازدید از کارگاه جهادی تولید ماسک در جاده قزلحصار کرج در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اصناف همیشه در تمام بحران ها از سیل،‌ زلزله و کرونا همیار مردم بوده اند، افزود: یکی از مشکلات اصلی واحدهای صنفی موضوع سررسید وام ها و چک هایشان است که نیاز است تا بانک ها همراهی لازم را داشته و دولت استمهال لازم را به آن ها بدهد.

وی اظهار داشت: ما نمی توانیم تحمل کنیم که چک های واحدهای صنفی برگشت بخورد که پیشنهاد این استمهال را به معاون اول رییس جمهوری به عنوان فرمانده قرارگاه اقتصادی دولت را داده ایم.

حسن پور تاکید کرد که نباید سیستم بانکی کشور به واحدهای صنفی در این شرایط فشار بیاورند و امیدواریم در جشن شکست کرونا شاهد یک جشن واقعی باشیم.

وی گفت: همچنین لازم است تا به اقشار ضعیف و کارگران فعال در واحدهای صنفی باید تسهیلات ویژه ای به صورت بلاعوض پرداخت شود زیرا با تعطیلی واحدهای صنفی با مشکلات زیادی مواجه شده اند.

حسن پور به برطرف شدن موانع تولید نیز اشاره کرد و افزود:‌ما حاضر هستیم برای شناسایی و معرفی واحدها و پالایش آمار با دولت همکاری لازم را داشته باشیم.

برگزاری جشنواره بهاره مجازی

رییس سازمان بسیج اصناف کشور در ادامه به برگزاری جشنواره بهاره مجازی در سراسر کشور اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به تعطیلی واحدهای صنفی و غیرممکن بودن خرید از این واحدها، پیشنهاد برگزاری این جشنواره را در شبکه های اینترنتی دادیم که اکنون  این جشنواره در حال برگزاری است.

وی گفت: در فضای مجازی برای هر مغازه داری یک غرفه ای ایجاد می شود تا مغازه دار اجناس خود را در آن عرضه کند و مردم بتوانند به صورت اینترنتی خرید داشته باشند.

حسن پور همچنین به راه اندازی صندوق های خیریه در اصناف کشور اشاره کرد و افزود:‌در سال گذشته حدود ۳۰ مرکز نیکوکاری در کشور ایجاد شد که اقدام به شناسایی کسبه مشکل دار کرده تا بتواند از طریق این صندوق ها تسهیلات و وام های بلاعوض به آن ها ارایه شود.

وی یادآور شد که بازار باید خود را جمع کند و به دولت تکیه نکند بلکه مردمی کار می کنیم و هم اکنون نیز در برخی از استان ها شاهد هستیم که بعضی از بزرگان بازار اقدام به تامین ارزاق کارگران کرده اند.

 آمار کل مبتلایان به بیماری کرونا دراستان البرز یک هزار و ۱۳۸ نفر است که از این  تعداد ۲۳۳ نفر جان خود را از دست دادند.

ویروس کرونا که به طور رسمی کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از۱۸۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =