نیروهای امنیتی و بهداشتی عراق پیشگامان نبرد با کرونا

بغداد – ایرنا – نیروهای امنیتی عراق که تاکنون فقط در حوزه نظامی انجام وظیفه می کردند، این روزها با بحران انتشار ویروس کرونا در این کشور وارد خط مقدم جبهه نبرد با این بیماری نیز شده اند.

«نبیل المریانی» که حفاظت امنیتی و بهداشتی یکی از شبکه های تلویزیونی مهم عراق موسوم به «الفرات» ارگان خبری جریان حکمت ملی (سید عمار حکیم) را برعهده دارد، خود را به عنوان نیروی امنیتی و بهداشتی معرفی کرد.
المریانی امروز (سه شنبه) در گفت وگو با ایرنا درباره سهم خود در مهار ویروس کرونا تاکید کرد که در زمان حاضر نیروهای امنیتی و بهداشتی عراق پیشگامان جبهه نبرد با ویروس کشنده کرونا هستند.
وی گفت که نیروهای امنیتی عراق و بهداشتی افزون بر پاسداری از امنیت جامعه و شهروندان، مسوولیت صیانت از سلامت بهداشتی جامعه و مردم را نیز برعهده گرفته اند.

المریانی افزود که نیروهای امنیتی و بهداشتی اکنون مسوولیت مهم آگاهی بخشی عمومی به شهروندان و کارکنان را در همه ادارات برعهده دارند و تبدیل به سد امین در مقابله با نفوذ ویروس کرونا به ادارات و شناسایی افراد مشکوک شده اند.
این نیروی امنیتی و بهداشتی از اینکه هنوز بخشی از افراد جامعه، تهدید ویروس کرونا را جدی نگرفته اند، ابراز تاسف کرد و گفت: نباید خطرهای جانی و روحی این ویروس را دستکم گرفت.
المریانی افزود: ویروس کرونا تبدیل به یک اپیدمی جهانی شده و عراق یکی از کشورهای مبتلا به این ویروس است که برای مهار آن ضرورت دارد که شهروندان عراقی همه توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند.
وی ادامه داد: بخشی از مسوولیت های او، انتقال توصیه های بهداشتی به شهروندان و کارکنان ادارات است.
المریانی اهتمام جدی به نظافت در این برهه و شستن دست ها با آب و صابون و ضدعفونی کردن همه مکان هایی که فرد به عنوان شهروند عادی یا کارمند در تماس با آنها است را ضروری دانست.
در زمان حاضر نیروهای مسلح در کنار کارکنان درمانی و پزشکی مهمترین گروه در مقابله با ویروس کرونا در عراق هستند.

تاکنون ۲۶۶ مورد ابتلا و ۲۳ فوت شده ناشی از ویروس کرونا در عراق ثبت شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =