تولید روزانه ۱۰ هزار ماسک با تسهیلات صندوق نوآوری

تهران- ایرنا- یک شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی برای مبارزه با ویروس کرونا موفق شد خط تولید روزانه ۱۰ هزار ماسک N۹۵ بدون سوپاپ را راه اندازی کند.

به گزارش روز سه شنبه صندوق نوآوری و شکوفایی، مسعود حافظی رییس هیات مدیره این شرکت دانش بنیان در استان یزد در مورد ویژگی‌های ماسک‌های تولید شده، گفت: با اخذ مجوز از وزارت بهداشت و اداره کل تجهیزات پزشکی، ماسک‌های چهار و پنج لایه برای بیمارستان‌ها تولید می‌کنیم. حافظی گفت: این ماسک به لحاظ طراحی و کیفیت مشابه ماسک N۹۵ اما بدون سوپاپ است. زیرا سوپاپ، بازدم فرد را به هوای بیرون ارسال می‌کند و چنانچه فرد استفاده کننده ناقل یا بیمار مبتلا به کرونا باشد، بازدم، آن ویروس را در هوا منتشر می‌کند.

وی افزود: بر همین اساس با نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصمیم گرفته شد که این ماسک با همان کیفیت، اما بدون سوپاپ خروج بازدم تولید شود.

رییس هیات مدیره این شرکت دانش بنیان کیفیت پارچه ماسک را مشابه ماسک N۹۵  عنوان کرد و گفت: لایه پارچه‌ای ماسک N۹۵ از انتشار ویروس جلوگیری می‌کند. با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و نیاز جدی کادر درمانی به این محصول، در حال حاضر ماسک‌ها را به طور کامل تولید کرده و بدون واسطه در بیمارستان‌ها توزیع می‌کنیم.

حافظی درباره محدودیت و ظرفیت تولید این ماسک اظهار داشت: مواد اولیه تامین شده توسط تجهیزات نساجی استان یزد به پارچه مورد نیاز تبدیل و توسط شرکت تولید می‌شود. بر این اساس می‌توانیم روزانه ۱۰ هزار متر پارچه با عرض ۱۶۰ متر تولید کنیم.
وی ادامه داد: در گذشته امکان تولید هزار عدد ماسک در روز را داشتیم و با کمی تغییرات این میزان به ۳ هزار عدد در روز افزایش یافته است و بعد از دریافت تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی و راه‌اندازی خط تولید این محصول که تا پایان هفته بهره‌برداری خواهد شد، ظرفیت تولید به ۱۰ هزار ماسک در روز افزایش خواهد یافت.

رییس این شرکت دانش بنیان، تسهیلات دریافت شده از صندوق نوآوری و شکوفایی را مفید دانست و خاطرنشان کرد: یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات از طریق صندوق پژوهش و فناوری استان یزد برای خرید تجهیزات، مواد اولیه و سرمایه در گردش دریافت و با این پول خط تولید ماسک  راه‌اندازی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =