امام جمعه کرمان: جهش در تولید با عزم جهادی مدیران تحقق می‌پذیرد

کرمان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان کرمان تعیین شعارهای سال را نشانه تیزبینی و حکمت رهبر انقلاب و بر اساس نیازهای واقعی کشور در مسیر پیشرفت ، عدالت و نقشه راه کشور دانست و گفت: جهش تولید با عزم جهادی مدیران تحقق می‌پذیرد.

حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی روز پنجشنبه  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ما اگر می خواهیم بر مشکلات فائق آییم, راهی جز این نداریم که در زمینه اقتصاد مقاومتی خودمان را قوی کنیم و در ذیل آن با شعارهای سال گام به گام در تکمیل این فرایند بکوشیم.

وی اظهار داشت: صاحبنظران و اقتصاددانان همگی معتقدند که راه برون رفت کشور از مشکلات اقتصادی, رشد در بخش تولید است تا از این راه, ضمن تولید ثروت ، وابستگی های نفتی کاهش پیدا کند و مشکل اشتغال حل شود و ما چاره ای غیر از این نداریم.
امام جمعه کرمان تصریح کرد: سال گذشته به عنوان سال رونق تولید نامگذاری شده بود که در کشور اقداماتی صورت گرفت و در استان کرمان نیز با تلاش مسئولان و متولیان امر برخی مشکلات حل شد و ریل گذاری های خوبی انجام پذیرفت اما کافی نبود. 
وی تاکید کرد: امسال جهش تولید نام گرفته و این ریل گذاری ها باید منجر به رشد تصاعدی بخش تولید بشود.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی افزود: جهش در تولید نیازمند اراده جدی و اقدام جهادی مدیران و متولیان در این حوزه است و همچنین باید بسترسازی لازم صورت پذیرد تا بخش خصوصی  پررنگ و قوی وارد عرصه شوند.

وی گفت: در این مسیر هم باید قوانین دست و پاگیر اصلاح شده ، بروکراسی از بین برود و بخش خصوصی به معنی دقیق کلمه ترغیب شود تا در تولید سرمایه گذاری کند. 
امام جمعه کرمان افزود: باید ضمن رصد و تحلیل وضعیت موجود بطور مستمر ، یک پیمایش دقیق از فعالیتهای صنعتی و کشاورزی استان به تفکیک شهرستانها صورت پذیرد و برای هر شهرستان برنامه عملیاتی خوبی تنظیم شود. حجت الاسلام علیدادی سلیمانی اضافه کرد : و  در این چرخه باید نیازها و فرصتها و مشکلات هر بخش  احصا شده و دستگاه ها خودشان را متولی اصلاح و کمک بدانند. 
امام جمعه کرمان افزود: بعد از رصد و تحلیل وضعیت فعلی, باید بسته های تشویقی و حمایتی در دستور کار قرار گیرد و نقدینگی تولیدگران در قالب تسهیلات کم بهره در اختیار ایشان قرار گیرد و در این زمینه باید هم کارگشایی خوبی صورت پذیرد و هم نظارت ها تشدید شود تا تسهیلات تولید دست تولیدکننده واقعی برسد و مثل برخی موارد که به استفاده دلالی رسیده ، از محل اصلی منحرف نشود.
وی گفت: لذا کار جهادی مسئولان به ضمیمه ورود واقعی بخش خصوصی به اقتصاد, نسخه پیشرفت ما در تحقق شعار سال خواهد بود.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی گفت: اگر این دو مهم اتفاق افتاد باید اهرم نظارت نیز به کمک بیاید تا این فرایند کامل شده و شاهد یک اقتصاد شفاف و سالم و حامی تولیدگر واقعی و در عین حال مجازات کننده دلالان باشیم .
وی ادامه داد: نکته دیگری نیز که قابل ذکر است این است که جهش در تولید با روشهای سنتی اتفاق نمی افتد بلکه جهش مستلزم راه های جدیدی است تا بتوانیم با کمترین هزینه و بهترین بازدهی در کوتاه ترین زمان ممکن به نتایج مطلوب دست پیدا کنیم.

امام جمعه ادامه داد: به تعبیری باید زمینه را برای حضور  شرکت های دانش بنیان. یعنی مجموعه هایی که می توانند بهترین بازدهی را داشته باشند و با ابتنای به دانش, خلق ثروت و افزایش تولید را رقم بزنند  در استان فراهم و این حوزه را تقویت کنیم .
وی افزود: امیدوارم با تلاشی که مسئولان عزیز انجام خواهند داد و همتی که همه مردم خواهند داشت, در سال پیش رو استان کرمان نگین باارزش جهش تولید در کل کشور باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =