اوقاف کردستان ۱۲ هزار بسته بهداشتی و کالا در مناطق محروم توزیع کرد

سنندج - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: ۱۲ هزار سبد کالا و بسته بهداشتی از محل درآمد موقوفات براساس عمل به نیات واقفین در مناطق محروم و کم برخوردار این استان توزیع شد.

حجت الاسلام محمد کاروند روز سه شنبه در جمع خبرنگاران استان اظهار داشت: در راستای حمایت از قشر محروم جامعه  در مبارزه با شیوع بیماری کرونا اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اقدام به تهیه و توزیع هفت هزار و ۵۰۰ سبد بهداشتی و  چهار هزار و ۵۰۰ سبد کالا در مناطق محروم استان کرد.  
وی اضافه کرد: این اقلام با اعتباری بیش از ۱۱ میلیارد ریال و از محل موقوفات استان تهیه شده و در اختیار نیازمندان قرار گرفته است.
کاروند با بیان اینکه اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان در شرایط بحرانی خود را موظف به خدمت رسانی به مردم می‌داد، افزود: از اواخر بهمن و اسفند این اداره کل با شناسایی اقشار و مناطق محروم استان و از محل موقوات منطبق اقدام به توزیع سبد کالا شامل مایحتاج زندگی از جمله برنج، روغن، چای، قند، رب و ماکارونی در حاشیه شهرها، روستاها، مساجد و مدارس مناطق محروم  کرد.  
وی یادآور شد: همچنین در حوزه سلامت و بهداشت  نیز اوقاف در کنار سایر نهادهای استان اقداماتی همچون تهیه سبد سلامت شامل صابون، وایتکس و صابون مایع برای توزیع در مناطق محروم  شهرستانهای قروه، سروآباد و دیواندره کرد.
کاروند با اشاره به اینکه مواد ضد عفونی و شوینده هم برای مساجد تهیه شد گفت: این اداره با برپایی ایستگاه‌های سلامت در جوار بقاع متبرکه و موقوفات شاخصی همچون موقوفه جایگاه سوخت قرآن و عترت در سنندج به ضد عفونی خودروها اقدام کرد.
وی اظهار داشت: راه اندازی ایستگاه سیار ضد عفونی مساجد و اماکن متبرکه از سایر اقدامات اوقاف در این ایام است که با همکاری هیات‌های جهادی صورت گرفت.  
مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان با اعلام اینکه مساجد و اماکن متبرکه تا اطلاع ثانوی تعطیل است، یادآور شد: تعطیلی بقاع متبرکه در راستای عدم حضور مردم در تجمعات و پیشگیری از شیوع ویروس کرنا بر اساس مصوبه ستاد مبارزه با کرونا اتخاذ شده است.
کاروند با بیان اینکه بهترین راه پیشگیری از شیوع کرونا بر اساس تاکیدات پزشکان و مسوولان امر عدم حضور در اماکن شلوغ است، تاکید کرد: بقاع متبرکه استان هر سال در ایام نوروز میزبان مسافران و زائران نوروزی بوده است که با توجه به شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا در راستای حفظ سلامت شهروندان و پیشگیری از شیوع کرونا، بقاع متبرکه در ایام نوروز سال جاری تعطیل خواهند بود.
وی اضافه کرد: تصمیم گیری در خصوص بازگشایی بقاع متبرکه استان بر اساس مصوبه ستاد استانی مبارزه با کرونا و بازگشت به شرایط عادی خواهد بود و مراتب در آینده از طریق خبرگزاری‌های رسمی اطلاع رسانی خواهد شد.

بسته های بهداشتی کمیته امداد امام خمینی در بیجار توزیع شد

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بیجار هم از توزیع رایگان یک هزار و ۷۲۵ بسته بهداشتی میان خانوارهای تحت پوشش این نهاد حمایتی خبر داد.
جواد عزتی روز سه‌شنبه با اشاره به اینکه توزیع این بسته‌ها بر اساس مصوبات ستاد پیشگیری از کرونا صورت گرفته است، اظهار داشت: این بسته ها شامل مایع ظرفشویی چهار لیتری، مایع ضدعفونی کننده یک لیتری و یک بسته صابون پنج عددی است که در مقابل منازل تحویل خانواده‌ها شد.
وی با اشاره به اینکه ارزش این بسته ها بیش از ۷۰۰ میلیون ریال است، یادآور شد: توزیع این بسته‌ها توسط نمایندگان امداد در محل درب منزل تک تک مدجویان و با رعایت نکات بهداشتی صورت پذیرفته است.
شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =