۶۰۰ تن ماسه و نمک در سطح گردنه‌های قزوین پخش شد

قزوین - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قزوین گفت: به منظور جلوگیری از انسداد گردنه‌های استان در بارش‌های اخیر ۶۰۰ تن ماسه و نمک توسط راهداران استان به کار گرفته شد.

جواد حق‌لطفی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی روزهای اخیر شاهد بارش برف در سطح گردنه‌های آوج، هجیب و کوهین بودیم که با تلاش راهداران عملیات نمک پاشی و برف‌روبی تا صبح روز گذشته ادامه داشت.

وی تصریح کرد: سه تیم عملیاتی با بهره‌مندی از ۳۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین راهداری و ۵۰ راهدار در عملیات نمک پاشی و برف‌روبی جهت بازگشایی معابر اصلی و فرعی استان حضوری فعال و شبانه‌روزی داشتند.

به گفته وی، با تلاش نیروهای راهداری خوشبختانه هیچ یک از راه‌های اصلی، فرعی و روستایی استان قزوین در بارش‌های اخیر مسدود نشد.

حق لطفی با بیان اینکه هم اکنون تردد در سطح راه‌های استان عادی و روان است، تاکید کرد: با توجه به بروز مشکلات بهداشتی اخیر و تاکید مسوولان کشور مبنی بر خانه ماندن مردم و خودداری از سفرهای بین شهری، به شهروندان توصیه می‌شود تا حد امکان از سفرهای غیرضروری خودداری کرده و در صورت سفر، رعایت مقررات رانندگی و حفظ فاصله طولی با خودروهای مقابل به رانندگان توصیه می‌شود.

استان قزوین دارای ۶ هزار و ۶۷۷ کیلومتر راه شامل ۲۱۷ کیلومتر آزادراه، ۳۲۸ کیلومتر بزرگراه، ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی، ۵۶۴ کیلومتر راه فرعی است و از نظر آزادراه‌ها نیز رتبه سوم کشور را دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =