پروازهای داخلی فرودگاه اصفهان ۶۷.۵ درصد کاهش یافت

اصفهان- ایرنا- مدیرکل فرودگاه های استان اصفهان گفت: شمار پروازهای داخلی این فرودگاه از ۲۸ اسفند سال گذشته تا چهارم فروردین سالجاری نسبت به مدت مشابه پارسال در پی شیوع بیماری کرونا ۶۷.۵ درصد کمتر شده است.

حسن امجدی روز سهشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت:از ۲۸ اسفند تا چهارم فروردین سال گذشته ۲۹۷ پرواز داخلی و خارجی در فرودگاه اصفهان انجام شد اما اکنون کلیه پروازهای خارجی این فرودگاه لغو شده و پروازهای داخلی نیز نسبت به مدت مشابه پارسال حدود ۶۷.۵ درصد کاهش داشته‌ است.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۲۵۹ پرواز داخلی در فرودگاه اصفهان انجام شد، اضافه کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و کاهش سفرهای نوروزی، پرواز ورودی و خروجی در فرودگاه اصفهان از ۲۸ اسفند سال گذشته تا چهارم فروردین سالجاری به ۹۶ پرواز رسید.

مدیرکل فرودگاه های استان اصفهان، تعطیلی فرودگاه‌های کشور را در حیطه اختیارات شورای امنیت ملی دانست و افزود: فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان برای اکثر پروازهای عبوری از فضای کشور نقش فرودگاه احتیاطی فرود اضطراری را دارد و به همین دلیل باید به صورت ۲۴ ساعته در ۳۶۵ روز سال عملیاتی باشد.

وی اضافه کرد: به‌منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تمهیدات مختلفی در این فرودگاه اندیشیده شده‌ است و فضاهای فرودگاه و تجهیزات جابه‌جایی مسافر ضد عفونی و مسافران نیز هنگام ورود و خروج تب‌سنجی می‌شوند.

امجدی از ضدعفونی مستمر ناوگان حمل و نقل عمومی فرودگاه خبر داد و تاکید کرد: ناوگان تاکسیرانی فرودگاه، اتوبوس شرکت واحد ویژه فرودگاه و سرویس‌های ایاب و ذهاب پرسنل به صورت مداوم ضدعفونی می‌شوند.

وی تصریح کرد: هر چند که شرکت‌های هواپیمایی فعال در فرودگاه اصفهان با توجه به شیوع این ویروس اقدام به لغو برخی از پروازهای خود کرده اند اما با این حال کلیه پروازهای ورودی و خروجی در حال انجام این فرودگاه به همراه ماشین‌آلات مستقر در رمپ پروازی به صورت مستمر، قبل و بعد از هر پرواز ضدعفونی و استریل می شوند.

امجدی با بیان‌اینکه تلاش برای کنترل شیوع این مهمان ناخوانده در محیط فرودگاه و انتقال آن از طریق پروازها با ضدعفونی شبانه‌روزی تجهیزات ادامه دارد خاطرنشان کرد: توزیع وسایل حفاظت فردی نظیر ماسک، دستکش، مایع ضدعفونی‌کننده به کلیه پرسنل به‌ویژه کارکنان واحدهایی که در تماس مستقیم با مسافران قرار دارند، نصب مخازن پمپی حاوی محلول ضدعفونی کننده دست در اکثر قسمت‌ها و در دید مسافران، سرویس مستمر فیلترهای هواسازهای ترمینال های پرواز، نصب بیلبورد، تابلوهای تبلیغاتی، بنر و پوسترهای اطلاع رسانی در نقاط مختلف فرودگاه  در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا انجام شده است.

وی با تاکید بر خودداری از سفرهای غیرضروری به منظور کاهش و به صفر رساندن  شیوع ویروس کرونا افزود: پس از برگشت  وضعیت به حالت عادی، این فرودگاه آماده پذیرش مسافران به بهترین نحو ممکن خواهد بود.

فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان در حالت عادی به شهرهای نجف و بغداد عراق، کویت، دُبی امارات عربی متحده، استانبول ترکیه ، تفلیس گرجستان و دوحه قطر پرواز مستقیم دارد.
همچنین علاوه بر شرکت های هواپیمایی فعال داخلی، شرکت های العراقیه، ترکیش، فلای دوبی و قطر ایرویز در جا به جایی مسافر با این فرودگاه همکاری دارند.
فرودگاه بین المللی شهید بهشتی در شرق اصفهان دارای ۲ باند به طول چهار هزار و ۳۹۷ متر و عرض ۴۵ متر با ۱۰ جایگاه پذیرش انواع هواپیمای مسافربری و ترمینال پروازهای داخلی و خارجی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =