پنج بیمار جدید به شمار افراد دارای ویروس کرونا در استان بوشهر افزوده شد

بوشهر- ایرنا- دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با مثبت شدن آزمایش پنج نفر دیگر شمار افراد دارای ویروس کرونا در این استان به ۶۷ نفر رسید.

دکترسعید کشمیری روز سه‌شنبه درجمع خبرنگاران افزود: از پنج بیمار جدیدی که نتیجه آزمایش کرونا ویروس آنها مثبت اعلام‌شده، سه مورد ساکن شهرستان بوشهر شامل سه زن ۲۷ ساله، ۴۳ ساله و ۴۵ ساله است.

وی بیان کرد:  زن ۲۷ ساله دارای سابقه سفر به خارگ به همراه همسرش است و خانم ۴۳ ساله نیز همسرش در تهران کار می‌کند که نمونه آزمایش همکاران همسرش در تهران مثبت اعلام شده بود و زن ۴۵ ساله نیز دختر وی از تهران برگشته بود که هر سه نفر پس از طی دوره درمان از بیمارستان ترخیص و هم اکنون با حال عمومی خوب در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.

کشمیری اضافه کرد: ۲ نفر جدید دیگر نیز که نمونه آزمایش ویروس کرونای آنها مثبت اعلام‌شده ۲ زن ۳۹ ساله و ۷۰ ساله ساکن شهرستان دشتستان هستند.

وی ادامه داد: این زن ۳۹ ساله یکی از بستگان او از مأموریت تهران برگشته بود و خانم ۷۰ ساله نیز مبتلا به بیماری کلیوی است و فامیل یکی از افرادی است که پیش از این نمونه آزمایش وی مثبت اعلام شده که هر ۲ نفر پس از طی دوره درمان از بیمارستان ترخیص و اکنون با حال عمومی خوب در قرنطینه خانگی هستند.

کشمیری گفت: در زمان حاضر ۶۷ نفر با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند و شمار بیماران دارای کووید ۱۹ بهبود یافته در استان بوشهر نیز ۵۸ نفر است که در قرنطینه خانگی به سر می‌برند و پنج نفر دیگر نیز در بیمارستان در حال سپری کردن دوره درمانی خود هستند.

وی یادآور شد: همچنین تاکنون چهار نفر در استان بوشهر در اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت شده‌اند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با درخواست از مردم برای پرهیز سفرهای درون و برون استانی گفت: امروز امر به معروف در خانه ماندن و نهی از منکر دوری از اجتماع است.

کشمیری از مردم خواست از شهر خود به بهانه‌های مختلف خارج نشوند و از سفرهای درون استانی که عامل مهم انتقال بیماری کرونا ویروس است پرهیز کنند.

وی تاکید کرد: مردم در خانه بمانند و عامل مرگ دیگران نشوند زیرا باید جان همه انسان‌ها برایمان مهم باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =