۵ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۱
کد خبرنگار: 2233
کد خبر: 83725998
۴ نفر

برچسب‌ها

۶۴۰ کیلوگرم گوشت فاسد در صومعه سرا کشف و معدوم شد

رشت _ایرنا_ رئیس شبکه دامپزشکی صومعه‌سرا گفت: طی ایام نوروز با اجرای طرح تشدید نظارت بر مراکز عرضه مواد خام دامی شهرستان ۶۴۰ کیلو گرم مواد خام دامی فاسد کشف ، ضبط و سپس معدوم شد.

مهدی بهروزی رو سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنابا اشاره به اینکه اکثر مقادیر کشف شده مرغ های گرم تاریخ گذشته بوده است اظهار داشت: اجرای طرح تشدید نظارت بر مراکز عرضه مواد خام دامی تا ۱۶ فروردین به اجرا در می آید .
وی یادآور شد: سال گذشته بالغ بر ۷میلیون و ۲۵۰ هزار قطعه مرغ در کشتارگاه طیور صنعتی شهرستان صومعه سرا کشتار و تحت شرایط بهداشتی به بازار عرضه شدکه در جریان این امر تعداد ۳۳ هزار و ۶۷۰ لاشه مرغ به وزن ۷۰تن ضبط و با معدوم سازی از چرخه مصرف خارج شد.
بهروزی از ۲ هزار و ۵۴ بازدید از مراکز عرضه مواد خام دامی و رستوران ها شهرستان طی سال قبل خبر داد و افزود: طی این بازدید ها یک هزار و ۴۷۰ کیلو مواد خام دامی کشف و ضبط شده است و در این راستا برای ۱۴ متخلف پرونده تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شده اند .
رئیس شبکه دامپزشکی صومعه سرا در ادامه به شهروندان توصیه کرد از مراکز مجاز ، مواد خام دامی خود را تهیه کنند و به نشانه های سلامت محصول از جمله کد رهگیری و تاریخ مصرف در مورد مرغ بسته بندی و مهر و برچسب روی لاشه دام دقت کنند .
به گزارش ایرنا، شهرستان صومعه سرا دارای بالغ بر ۱۷ هزار راس دام سنگین و سه هزار و ۸۰۰ دام سبک است که در کنار این صنعت ۶۰۰ هزار قطعه بومی اعم از اردک، غاز و مرغ و خروس وجود دارد. همچنین این شهرستان با ۲۰۳ مرغداری گوشتی فعال با ظرفیت ۵میلیون قطعه در هر دوره و ۲۶ واحدمرغداری مادر گوشتی  و ۵ واحد کارخانه جوجه کشی و یک کشتارگاه از مراکز مهم تولید گوشت در گیلان  است .
صومعه سرا با حدود۱۳۰ هزار نفر جمعیت و ۵۶۴ کیلومتر مربع وسعت و سه بخش مرکزی ، تولمات و گوراب زرمیخ در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =