۲۲۹ هزار و ۷۲۲ تردد در یک روز  در جاده‌های استان مرکزی ثبت شد

اراک - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: ۲۲۹ هزار و ۷۲۲ تردد وسیله نقلیه چهارم فروردین ماه امسال در جاده‌های این استان ثبت شد.

«علی زندی‌فر» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تردد وسایل نقلیه در جاده‌های استان مرکزی در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۸ درصد کاهش یافته‌است.

وی ادامه داد: ۵۲ هزار و ۳۰۵ وسیله نقلیه در این مدت به استان مرکزی وارد شد که ورود این خودروها به استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۱ درصد کاهش یافته‌است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: ۳۲ هزار و ۶۰۰ وسیله نقلیه نیز در این مدت از استان خارج شده است که تعداد این خودروهای نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۱ درصد کاهش یافته‌است.

زندی فر خاطرنشان کرد: ۱۶ درصد ترددهای ثبت شده در جاده‌های استان مرکزی در این مدت مربوط به خودروهای سنگین بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ درصد کاهش یافته‌است.

وی اظهارداشت: تردد ۲ هزار و ۴۷۳ دستگاه اتوبوس در این مدت در جاده‌های استان مرکزی ثبت شد که نسبت به مدت مشابه قبل ۶۱ درصد کاهش یافته است.
۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن را راه‌های روستایی تشکیل داده است.
به طور میانگین، روزانه حدود ۴۹۰ هزار وسیله نقلیه در جاده‌های استان مرکزی تردد می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =