روزانه ۳۶ هزار ماسک در دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی تولید می‌شود

مشهد- ایرنا- رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی گفت:روزانه ۳۶ هزار ماسک توسط سه دانشکده فنی و حرفه‌ای این استان تولید می‌شود.

علی حداد سبزوار روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کمبود ماسک و شیوع ویروس کرونا در استان خراسان رضوی، دانشکدههای فنی و حرفه‌ای استان را بر آن داشت تا با هم‌گرایی در جهت همراهی با مردم، با فعال کردن دانشگاهیان و دانشجویان خود ، برای تولید انبوه ماسک و لباس بیمارستانی با همدیگر همکاری داشته باشند.
وی ادامه داد: در این راستا سه مرکز آموزشکده فنی و حرفه ای الزهرا (س) در مشهد، نیشابور و سبزوار که متولی رشته‌های طراحی دوخت هستند در زمینه تولید ماسک فعال شده‌اند.
وی گفت: دانشجویان و علاقه‌مندان با رعایت نکات بهداشتی در محیط‌های استرلیزه طراحی و دوخت ماسک‌های پارچه‌ای را انجام می‌دهند که با کیفیت هرچه تمام‌تر در دسترس عموم قرار گیرد.
حداد افزود: تولید و تامین مواد اولیه این نوع ماسک با همیاری خیرین، سازمان مرکزی و همچنین مسوولان و همکاران آموزشکده‌های فنی استان و بسیج دانشجویی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین دانشجویان آموزشکده الزهرا (س) در مشهد روزانه ۶۰۰ جفت پاپوش بیمارستانی برای مصارف بیمارستانی و بهداشتی در این استان تولید می‌کنند.

دانشگاه‌ فنی و حرفه‌ای استان خراسان رضوی دارای ۱۲ دانشکده در شهرستان‌های این استان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =