غربالگری و تب سنجی بیش از ۸۸ هزار نفر در ورودی‌های ایلام

ایلام - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر ایلام گفت: از ابتدای طرح غربالگری (۱۳ اسفنده ماه تا روز گذشته) ۸۸ هزار و ۶۰۰ نفر در مبادی ورودی این استان توسط تیم های امداد و نجات هلال احمر مورد پایش تب سنجی، هشدار و اطلاع رسانی جهت پیشگیری از ویروس کرونا قرار گرفتند.

حسین عارفی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون تیم های امداد و نجات جمعیت هلال احمر در ۱۱ محور ورودی استان شامل پلیس راه شباب و محور سرابله به چهارمله در چرداول، سه راهی سومار زرنه در ایوان، محور دهلران به اندیشمک در دهلران، محورهای تلخاب، وحدت آباد ماژین و پلیس راه دره شهر در دره شهر و و محور ملکشاهی به ایلام، ملکشاهی به میمه و ملکشاهی به مهران در ملکشاهی جهت طرح غربالگری ویروس کرونا استقرار یافته اند.

وی افزود: در پستهای غربالگری ویروس کرونا ۱۱ تیم عملیاتی با بهره مندی از ۳۱۳ نفر روز نیروی عملیاتی متشکل از کارکنان و اعضا و استفاده از ۱۱ خودرو عملیاتی در این طرح توسط جمعیت هلال احمر استان ایلام مشارکت داده شده است. 

وی یادآور شد: طرح غربالگری همچنان در مبادی ورودی های استان ادامه دارد و تیم های امدادی و عملیاتی جمعیت هلال احمر در حال خدمت رسانی به هم وطنان هستند.

عارفی گفت: در طرح غربالگری و تب سنجی افراد مشکوک به کرونا جهت سیر مراحل بعدی به مراکز درمانی معرفی می شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر ایلام اضافه کرد: این جمعیت با استفاده از ظرفیت جوانان و داوطلبان توانسته با راه اندازی کارگاه های خیاطی در شهرستان های ایلام، مهران، سیروان، دره شهر و دهلران، تاکنون پنج هزار و ۵۰۰ جفت دستکش، پنج هزار و ۳۵۵ عدد ماسک تولید و آنها را به صورت رایگان در بین نیازمندان توزیع کند. 

به گفته وی، از ابتدای شیوع کرونا ویروس در استان ایلام تا کنون ۹ هزار و ۴۵۰ لیتر ضدعفونی در سطح معابر و مکان های عمومی توسط نیروهای هلال احمر استان توزیع شده است.

مجموع افراد مبتلا به ویروس کرونا در استان ایلام امروز سه شنبه پنجم فرودین ماه به ۲۱۴  نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =