رییس پلیس امنیت اقتصادی: ۱۷ مرکز عرضه تجهیزات پزشکی پلمب شد

تهران - ایرنا- رییس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از شناسایی و پلمب ۱۷ واحد صنفی و مرکز توزیع تجهیزات بهداشتی متخلف به همراه کشف بیش از ۲۷۷ هزار عدد انواع تجهیزات بهداشتی در سراسر کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش روز سه‌شنبه پایگاه خبری پلیس، سردار «محمدرضا مقیمی»  اظهار داشت: در پی وقوع و همه‌گیری ویروس کرونا و انجام برخی محدودیت‌های بهداشتی (نحوه عرضه و صادرات تجهیزات بهداشتی مربوط به کرونا ویروس) در سطح کشور، پلیس امنیت اقتصادی نیز همچنان طرح تشدید مبارزه با احتکار و قاچاق کالاهای بهداشتی را در اولویت ماموریت خود قرار داده است.

وی افزود: پلیس امنیت اقتصادی پیش‌بینی، پیشگیری و مقابله با احتکار و قاچاق کالا یا هر پدیده غیرقانونی که سبب تخریب و ضربه به بهداشت و سلامت جامعه در این ایام می‌شود را لازم و امر ضروری می‌داند.

سردار مقیمی تصریح کرد: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی در بازرسی از واحدهای صنفی، مراکز توزیع و عرضه تجهیزات بهداشتی و انبارها،  ۲۷۷ هزار و ۵۸۹ عدد انواع تجهیزات بهداشتی شامل ۱۵۱ هزار و ۸۰۰ عدد دستکش، ۹۸ هزار و ۹۳۰ عدد انواع ماسک و ۲۶ هزار و ۸۵۹ بطری انواع مواد ضدعفونی کننده به همراه پَد الکلی کشف و همچنین ۱۷ مرکز عرضه متخلف تجهیزات بهداشتی نیز پلمب شد.

وی گفت: در این خصوص ۱۷ محتکر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

رییس پلیس امنیت اقتصادی یادآور شد: از آنجایی که پلیس امنیت اقتصادی،  به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارش‌های مردمی درباره احتکار در سراسر کشور است تا براساس رسالت خود (پیش‌بینی، پیشگیری و کنترل اخلال و تنش در نظام اقتصادی) و با مد نظر قرار دادن شعار سال یعنی «جهش تولید»  به صورت مستمر و جدی در حمایت از تولید داخلی با تمام ابعاد قاچاق کالا و ارز، احتکار و غیره، قاطعانه و موثر با مخلان نظام اقتصادی کشور مبارزه کند.

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از مردم فهیم که کمک بسیار شایانی در شناسایی و کشف اقلام و تجهیزات بهداشتی مورد نیاز این روزهای مردم را به پلیس داشتند گفت: با عنایت به اینکه پلیس امنیت اقتصادی در سراسر کشور در حال رصد و پیگیری اخبار و اطلاعات اعلامی شهروندان عزیز در این خصوص هستند از شهروندان می‌خواهیم در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوکی، آن را به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =