برنامه صندوق بازنشستگی برای حرکت در جهت تحقق سال «جهش تولید»

تهران - ایرنا - مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از تهیه و تدوین برنامه این صندوق برای حرکت هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه در جهت تحقق شعار سال «جهش تولید» خبر داد.

به گزارش روز سه‌شنبه صندوق بازنشستگی کشوری، «اکبر افتخاری» افزود: مقام معظم رهبری در پیام نوروزی خود، سال ۹۹ را سال «جهش تولید» اعلام کردند و صندوق بازنشستگی کشوری نیز از جمله مخاطبان این پیام است. به این علت که کارخانجات و واحدهای تولیدی زیادی زیرمجموعه هلدینگ‌های وابسته به این صندوق هستند. در واقع، این نامگذاری‌ها فرصتی برای هدف‌گذاری، شاخص‌گذاری، کنترل و مدیریت بهینه است.

وی ادامه داد: بدون آنکه بخواهم وارد نقد شیوه مدیریت واحدهای تولیدی زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری در سال‌های گذشته شوم بر این باورم که از چند طریق می‌توان به جهش تولید در این واحدها که برخی از آنها در زمره بزرگترین واحدهای صنعتی کشور هستند، کمک کرد.

افتخاری با اشاره به راه‌های مورد نظر خود برای اثرگذار شدن صندوق بازنشستگی کشوری در تحقق شعار سال گفت: ارتقای بهره‌وری تولید، توسعه سهم بازار، توسعه سبد محصولات، توسعه سبد کسب و کارها، تولید محصولات جایگزین اقلام وارداتی، افزایش ارزش افزوده اقتصادی، سرمایه‌گذاری در حوزه محصولات دانش بنیان و بهینه‌سازی دارایی‌ها از جمله این راه‌ها است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: در 2 ماه گذشته، بررسی وضعیت هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری و آسیب شناسی آنها تا حد زیادی انجام شده و امیدواریم که براین اساس، برنامه اصلاحی آنها نیز در مسیر جهش تولید هرچه زودتر نهایی و وارد فاز اجرایی شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =