۵ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۰
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 83725877
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

رگبارهای باران بهاری همدان را فرامی‌گیرد

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: به دنبال فعالیت یک سامانه بارشی و افزایش رطوبت هوا و تشکیل ابرهای محلی، رگبارهای باران بهاری همدان را فرامی‌گیرد.

محمدحسن باقری شکیب روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده، نیمه ابری تا تمام ابری، همراه با وزش ملایم باد پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: با توجه به افزایش رطوبت هوا، از عصر فردا /چهارشنبه/ ابرهای محلی در آسمان استان تقویت می‌شود و به دنبال آن از روز پنجشنبه رگبارهای باران بهاری، همراه با رعد و برق بیشتر نقاط استان را فرامی‌گیرد.

باقری‌شکیب عنوان کرد: برای امروز و فردا به دلیل پایداری هوا، بارشی در آسمان استان نداریم اما از فردا دمای بیشتر نقاط استان روزانه بین یک تا ۲ درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد.

کارشناس اداره کل هواشاسیی همدان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته گل‌تپه با چهار میلیمتر بیشترین بارش را در استان داشته و ایستگاه هواشناسی فرودگاه همدان ۲.۲ میلیمتر بارش را به ثبت رسانده است.

وی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته اسدآباد با ۱۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین و همدان با چهار درجه سانتی‌گراد زیر صفر، سردترین دمای استان را داشته‌اند.

باقری شکیب افزود: بیشینه دمای هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته پنج درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =