۵ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۲
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83725865
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

چین از همه مسافران ورودی آزمایش کرونا می گیرد

پکن- ایرنا- در پی افزایش شمار مسافران ورودی مبتلا به کرونا به چین، این کشور از آزمایش همه مسافران اعم از چینی و خارجی در بدو ورود به فرودگاه های سراسر این کشور خبر داد.

کمیسیون ملی بهداشت چین امروز سه شنبه گزارش کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۷۴ نفر از مسافرانی که وارد چین شده اند به کرونا مبتلا بوده اند که بالاترین رقم مسافران ورودی بیمار به کشور از ۲۰ روز پیش است.

شمار مسافران ورودی مبتلا به کرونا در چین حالا بر اساس آمار این نهاد بهداشتی به ۴۲۷ نفر و شمار کل مبتلایان کرونا در کشور نیز به ۸۱ هزار و ۱۷۱ نفر رسیده است همزمان گزارش شده است ۳ هزار و ۲۲۷ نفر هم فوت کرده اند.

در پکن نیز سختگیری ها افزایش یافته، بیشتر پروازهای بین المللی پایتخت چین به شهرهای دیگر منتقل شده است.

بر اساس گزارش سازمان هواپیمایی چین، از روز گذشته /دوشنبه/ همه پروازهای خارجی به شهر پکن به ۱۲ شهر دیگر از جمله تیان جین، شی جیا جوانگ، تایی یوان و هوهات منتقل شده است.

پکن همچنین از انجام آزمایش کرونا برای همه مسافرانی که علایم بیماری یا سابقه بیماری های مشابه داشته باشند، خبر داده است و بر این اساس از بامداد فردا چهارشنبه همه کسانی که از هر کشور دیگری وارد پکن شوند باید باید تحت قرنطینه متمرکز و انجام آزمایش تست تشخیص اسید نوکلئیک قرار گیرند و همه هزینه ها نیز به عهده مسافران است.

فرودگاه بین المللی پکن محور حمل و نقل هوایی بین المللی چین است و هر هفته حدود ۲۰۰ پرواز خارجی از ۳۳ کشور جهان از جمله آمریکا، کره جنوبی، فرانسه، آلمان، اسپانیا و غیره پذیرش می کند که در حال حاضر این گذرگاه با خطر بی سابقه احتمال ورود کرونا روبرو است.

در شهر گوانگ جو در جنوب چین اعلام شده است همه مسافرانی که از کشورهای دیگر وارد این شهر می شوند به غیر از مسافران ماکائو،  تایوان و هنگ کنگ باید مورد آزمایش قرار گیرند.

استان جه جیانگ در شرق چین و در همسایگی شانگهای هم اعلام کرده است همه مسافرانی که از دیگر کشورها وارد استان می شوند باید برای ۱۴ روز قرنطینه شوند.

در همین حال سازمان بهداشت جهانی از اینکه در خلال تنها ۴ روز نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر دیگر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شده اند بشدت ابراز نگرانی کرده است.

این سازمان می گوید که در ۶۷ روز نخست شیوع کرونا در چین، نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر مبتلا شدند در مدت ۱۱ روز بعدی هم ۱۰۰ هزار نفر دیگر بیمار شدند اما اکنون در عرض چهار روز ۱۰۰ هزار تن به شمار مبتلایان اضافه شده است سازمان بهداشت جهانی از تسریع سرایت بیماری ابراز نگرانی کرده اما به کشورها هم هشدار داده است باید مراقب استفاده و تجویز داروها باشند تا بیهوده به مردم امید داده نشود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =