۵ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۲۹
کد خبرنگار: 3004
کد خبر: 83725861
۰ نفر

برچسب‌ها

کیفیت هوای پایتخت پاک است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز سه شنبه، از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۴۷ در شرایط پاک است.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بر روی شاخص ۳۹ در شرایط پاک بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۲۳ و منواکسید کربن با شاخص ۱۶ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های پیروزی(منطقه۱۳) با شاخص۶۱، شهرداری(منطقه ۱۵) با شاخص ۵۶ و  پارک قائم (منطقه ۱۸) با شاخص ۵۰ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های شهرداری (منطقه ۱۶) با شاخص ۱۲، فرمانداری و شهرداری (منطقه۲۰) با شاخص ۲۱  و پارک سلامت (منطقه ۱۷) با شاخص ۲۷ در ۲۴ ساعت گذشته پاک ترین مناطق بودند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =