صدور ۱۰۰ اخطاریه برای اصناف فعال در همدان

همدان- ایرنا- مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان با اشاره به بخشنامه تعطیلی اصناف غیرضروری استان در راستای مقابله با شیوع کرونا، گفت: برای واحدهای صنفی غیر ضروری شهر همدان که اقدام به تعطیلی نکردند ۱۰۰ مورد اخطاریه صادر شد.

علیرضا حسن پور روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: به دنبال تصمیم شورای تامین شهرستان همدان واحدهای صنفی غیرضروری برای پیشگیری از شیوع کرونا مکلف به تعطیلی واحد خود تا ۱۵ فروردین امسال شدند.

وی اضافه کرد: بنا بر این مصوبه چنانچه متصدی واحدی نسبت به اجرای این تصمیم کوتاهی کرده و اقدام به باز کردن واحد و فعالیت کند با هماهنگی دادستانی تعطیل شده و علاوه بر این بر سر در مغازه پلاکارد نصب و متخلف جریمه می شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان افزود: در همین چارچوب بازرسی های ماموران سازمان صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی استان در سطح بازار شدت گرفت و طبق بررسی ها بیشترین میزان تخلف از سوی مکانیکی ها فعال در چاپارخانه رخ داده است.

حسن پور گفت: البته برخی واحدها نظیر لوله بازکنی نیز مشغول به فعالیت بودند که پس از بررسی مشخص شد فردی با متصدی این واحد صنفی تماس گرفته و برای رفع گرفتگی لوله درخواست خدمت کرده است و متصدی واحد برای ساعات کوتاهی مغازه را برای ارائه خدمت به این شهروند باز نگهداشته است.

وی درباره فعالیت میوه فروشان سرگذر نیز گفت: طبق تصمیم شورای تامین شهرستان همدان این واحدها از روز دوم به مدت سه روز باید فعالیت خود را تعطیل می کردند که هم اینک این زمان تمام شده و تمدید تعطیلی آنها نیاز به مصوبه دارد.

طبق آخرین گزارش ارائه شده توسط معاونت بهداشتی استان همدان، آمار مبتلایان به کرونا در همدان تا چهارم فروردین امسال ۲۶۶ نفر است که از این شمار ۱۵۷ نفر بهبود یافتند و بیش از ۸۰ نفر تحت درمان هستند.

به گفته رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۲۳ هزار و ۴۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و هزار ۸۱۲ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و  هشت هزار ۳۷۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =