تولید روزانه ۲.۵ تا سه میلیون ماسک ظرف ۱۰ روز آینده

تهران - ایرنا - رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: ظرف یک هفته و حداکثر ۱۰ روز آینده در ستاد اجرایی با تجهیزاتی که تدارک دیده شده روزانه نزدیک به ۲.۵ تا سه میلیون ماسک معمولی و ۲۰۰ هزار ماسک N۹۵ تولید خواهد شد.

«محمد مخبر دزفولی» روز سه‌شنبه در آیین افتتاح مرکز مشاوره ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رونمایی از پویش «سلامت احسان» با هدف تامین مواد بهداشتی برای گروه‌های پرخطر، محرومین و آسیب‌دیدگان کرونا این مطلب را در جمع خبرنگاران عنوان کرد.

وی در خصوص افتتاح مرکز مشاوره مشترک ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و وزارت بهداشت گفت: این تشکیلاتی با نام سامانه ۴۰۳۰ از حدود ۸ سال گذشته به منظور موضوعات پزشکی از راه دور تله مدسین برای مناطق محروم با همکاری و زیر نظر وزارت بهداشت و درمان راه‌اندازی کردیم و کارهای خوبی نیز انجام داده است.

مخبر دزفولی ادامه داد: در بحران اخیر ویروس کرونا در واقع یک برگه‌ای دیگر از این سامانه رونمایی شد و آن این بود که ۸۰ درصد مردم در اضطراب و استرس به دلیل بی‌اطلاعی از بیماری کرونا قرار دارند که این سامانه از روزی ۷۰۰ هزار پاسخ به آنان فعالیت خود را آغاز و در روز سوم فعالیت به ۳۰۳ هزار نفر برای دریافت پاسخ سوال‌های خود در مورد بیماری کرونا به آن مراجعه کردند.

وی اضافه کرد: این سامانه با مشاوره و پاسخگویی کارشناسان مجرب خود به پرسش‌های مردمی از حضور آنان در مراکز درمانی جلوگیری کرده و آرامشی برای مردم در شرایط بحرانی ایجاد کرده است.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره)  با اشاره به اینکه در این مرکز روزانه ۲ هزار نفر برخط در حال خدمت‌رسانی به هموطنان هستند، افزود: باید گفت که ۲ هزار نفر دیگر پشت نوبت برای ارائه خدمت به مردم هستند و این نشان از روحیه ایثار و فداکاری در پزشکان کشورمان است.

وی همچنین در خصوص پویش «سلامت احسان» که امروز رونمایی شد، نیز گفت: قرار است با کمک این پویش کمک‌های مردمی دریافت شود و تجهیزات لازم و لوازم بهداشتی برای گروه‌های پرخطر، محرومین و آسیب‌دیدگان کرونا تهیه کنیم و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در همان روزهای آغازین پویش سلامت احسان، یک میلیارد تومان به حساب وزارت بهداشت و درمان واریز کرد و حدود ۴ میلیارد تومان نیز وسایل بهداشتی تا این لحظه تهیه و به گروه‌های هدف ارسال شده است.

مخبر دزفولی گفت: سامانه ۴۰۳۰ نیز در زمان بحران می‌تواند کمک کننده باشد و تمام فعالیت‌های این سازمان زیر نظر وزارت بهداشت است.

وی اظهار داشت: از ظرفیت تمام کانون‌های خیریه در سراسر کشور استفاده کردیم تا بتوانیم تجهیزات لازم برای مقابله با ویروس کرونا را تهیه کنیم.

در ادامه این مراسم «قاسم باباجانی» معاون درمان وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی گفت: از روز دوم اسفند ۹۸ ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به کمک وزارت بهداشت آمد و سامانه ۴۰۳۰ کمک خوبی در چنین شرایط بحرانی است و مردم استقبال خوبی از این سامانه تاکنون داشته‌اند.

وی اظهار داشت: پس از راه‌اندازی این سامانه و مرکز مشاوره مشترک، مراجعه به بیمارستان‌ها به یک پنجم رسید و تعداد بیمارانی که به بیمارستان مراجعه می‌کردند کمتر شد.

معاون وزیر بهداشت اضافه کرد: بحران برای سال‌های آینده نیز وجود خواهد داشت و دوباره می‌توانیم از ظرفیت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در شرایط بحرانی استفاده کنیم.

باباجانی توضیح داد: اوایل امسال نیز با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در مناطق محروم خدماتی مانند رادیولوژی، آزمایشگاه، مشاوره پزشکی و نظایر آن را شروع خواهیم کرد و قسمت زیادی از این اقدامات تا این لحظه انجام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =