کاهش ۵۷ درصدی تردد در محورهای استان سمنان

سمنان- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان گفت: : از ۲۵ اسفند ٩٨ تا پایان نیمه اول تعطیلات نوروز ٩٩ تردد در محورهای مواصلاتی این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۷ درصد کاهش یافت.

احسان منصورکیایی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: نتایج برگرفته از سامانه‌های ترددشمار مرکز مدیریت راه‌های استان سمنان کاهش ۵۷ درصدی تردد در این مدت را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان داد.

وی بیان کرد: ۲ میلیون و ۲۴۴ هزار وسیله نقلیه در این مدت در تمام محورهای مواصلاتی استان سمنان تردد داشت.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان ادامه داد: ۱۶.۴ درصد از تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی استان در این مدت مربوط به خودروهای سنگین بود.

وی به ۱۱۶ سفر با ناوگان عمومی از مبدا شهرستان‌های استان سمنان اشاره و تصریح کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۰ درصد کاهش داشته است. 

منصورکیایی ابرازداشت: در این مدت، ۹۱۶ مسافر جابه جا شدند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۵ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان یادآور شد: تصریح کرد: اطلاع رسانی گسترده درباره اهمیت رعایت موارد بهداشتی در پایانه های مسافری و ضدعفونی کردن ناوگان مسافری و شرکت‌های حمل و نقل مسافر به صورت روزانه و مداوم با همکاری سایر دستگاه‌های مرتبط انجام می‌شود.

بیش از ۸۰۰ دستگاه  ناوگان عمومی و ۴۰ شرکت حمل و نقل مسافر در استان سمنان در حوزه حمل ونقل جاده‌ای مسافر فعالیت می‌کند.

کل راه‌های حوزه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان ۱۲۰۰ کیلومتر راه روستایی و ۸۱۶ کیلومتر آزادراه و بزرگراه است.

سالانه ۲۰ میلیون تردد در محور تهران-مشهد ثبت می‌شود.

ضدعفونی کردن شهرهای استان سمنان و حتی تعدادی از روستاها توسط نیروهای شهرداری، سپاه و گروه های مردمی هم چنین کنترل ورود و خروج با شهرها با تب سنجی و غربالگری از برنامه های مهمی است که این روزها شهروندان شاهد اجرای آن در مبارزه با کرونا هستند.

مدارس و دانشگاه های این استان نیز به علت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تا پایان سال جاری تعطیل شده است.شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین و سایر کشورها به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =