آزمایشگاه مرجع ویروس کرونا در نیشابور راه‌اندازی شد

مشهد- ایرنا- رییس دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: با توجه به امکانات و تجهیزات موجود در این دانشکده برای تشخیص بیماریهای عفونی آزمایشگاه مرجع ویروس کرونا در نیشابور راه‌اندازی شد.

محسن عظیمی نژاد روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: به دلیل حجم زیاد نمونه‌های ارسالی از شهرهای مختلف استان به تهران و مشهد جواب آزمایش‌ها با تاخیر به دست ما می‌رسد.
وی ادامه داد: در این روزها که درگیر بیماری کرونا هستیم نیاز داریم هرچه سریعتر جواب آزمایش افراد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا را برای طی مراحل درمان و برنامه‌ریزی جهت قرنطینه بیماران مبتلا در اختیار داشته باشیم به همین خاطر راه‌اندازی این آزمایشگاه یک ضرورت بود.
 رییس دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: این مرکز یک آزمایشگاه جامع ویروس شناسی است که به شبکه آزمایشگاه‌های جامع کشور پیوسته و در آن علاوه بر تشخیص بیماری کرونا امکان تشخیص بسیاری از بیماری‌های ویروسی و باکتریایی فراهم شده است و با توجه به این‌که از سیستم فیلترینگ بسیار ایمن و مناسبی برخوردار است هیچ گونه نگرانی برای همشهریان ایجاد نخواهد کرد.

 بر طبق آخرین اخبار رسمی تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در استان خراسان رضوی به هزار و ۱۱۴ نفر رسیده است که از این تعداد  ۶۶۶  نفر مربوط به حوزه جغرافیایی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بقیه متعلق به مناطق زیرپوشش پنج دانشکده‌ و دانشگاه‌ علوم پزشکی دیگر این استان هستند.
دانشکده علوم پزشکی نیشابور با ۱۴۲ بیمار مبتلا به کرونا بعد از مشهد بیشترین شمار بیماران مبتلا به کرونا را در خراسان رضوی دارد. 

مرکز شهرستان ۴۵۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =