رسیدگی به ۶۶ پرونده تخلف اقتصادی مربوط به کرونا در خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: ۶۶ فقره پرونده اقتصادی مربوط به تخلفات کرونایی از اوایل اسفندماه گذشته تاکنون در استان خراسان شمالی رسیدگی شده است.  

 محمد کرمیان فر روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ارزش ریالی تخلف های اقتصادی مربوط به کرونا، بیش از ۴۹۲ میلیون ریال گزارش شده است.

وی اظهار داشت: در این مدت ۹۱ مورد تخلف در استان شناسایی شده که از این تعداد، گرانفروشی در صدر بوده است.

وی افزود: در این مدت، گران‌فروشی ۲۱ مورد، کم فروشی سه مورد، عدم رعایت بهداشت ۲۰ مورد، درج نشدن قیمت ۲۰ مورد، امتناع از صدورد فاکتور ۱۲ مورد، تقلب یک مورد و احتکار سه مورد شناسایی و مورد رسیدگی قرار گرفته است.

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی خاطر نشان کرد: ۱۱ مورد هم سایر تخلف ها است.

وی افزود: بیشتر پرونده ها مربوط به صنوف کالاهای طب، داروخانه ها، نانوایی ها، لوازم شوینده، عطاری و تجهیزات پزشکی بوده است.

وی در باره فعالیت های بازرسان در زمینه رسیدگی به تخلفات اقتصادی گفت: چند گروه بازرسی در مرکز استان و در هر شهرستان یک گروه برای بازرسی تشکیل و فعال شده است.

کرمیان فر اظهار داشت: بازرسان از داروخانه ها و صنوف عرضه کننده کالای طب و بهداشتی، شرکت های پخش، انبارها و نانوایی ها بازرسی می کنند.

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی تاکید کرد: شکایات مرتبط با کالاهای بهداشتی مورد نیاز مردم در اسرع وقت رسیدگی می شود.

بیش از ۲۶ هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب در قالب هفت اتاق اصناف و حدود ۱۴۰ اتحادیه در استان در حال فعالیت و ارائه کالا و خدمات به مصرف کنندگان هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =