امدادرسانی هلال احمر در ۸ شهرستان خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: امدادگران در ۲۴ ساعت گذشته به ۲۲۲ حادثه‌دیده بر اثر سیلاب در هشت شهرستان استان امدادرسانی کردند.

محمدرحیم شهریاری روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران افزود: از این تعداد در شهرستان‌های زیرکوه ۸۱ نفر، درمیان ۵۱ نفر، نهبندان ۳۳ نفر، سرایان ۲۲ نفر و طبس ۱۳ نفر از خدمات امدادی هلال احمر بهره‌مند شدند.

وی گفت: همچنین در شهرستان‌های سربیشه ۱۲ نفر، خوسف ۹ نفر و بیرجند یک نفر امدادرسانی شدند.

وی با بیان اینکه ۷۴ نیروی امدادی در قالب ۲۹ تیم عملیاتی در این امدادرسانی‌ها حضور داشته‌اند اظهار داشت: این خدمات با به کارگیری ۲۵ خودرو امدادی به حادثه‌دیدگان ارایه شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به گزارش هواشناسی مبنی بر ادامه بارش‌ها افزود: از مردم درخواست داریم برای جلوگیری از حوادث احتمالی از تردد و سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

وی  همچنین از رانندگان خواست با توجه به سرد بودن هوا، تجهیزات زمستانی را به همراه داشته باشند.

سامانه بارشی که از روز شنبه دوم فروردین در خراسان جنوبی فعال شد روز گذشته (دوشنبه) در اغلب نقاط استان شدت گرفت و در برخی شهرستان‌ها موجب جاری شدن روان آب شد.

براساس اعلام سازمان هواشناسی بارش‌های پرحجم امروز (سه‌شنبه) و فردا در نوار شرقی از جمله خراسان جنوبی و بخش‌هایی از مرکز و شمال‌ شرق کشور فعال است.

بارندگی و سیلاب در خراسان جنوبی تاکنون تلفات جانی نداشته اما در برخی مناطق استان خسارات مالی برجا گذاشته است.

۹۳ تیم امدادی و عملیاتی تا صبح چهارشنبه در استان آماده‌باش هستند.

خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد.

اخبار مرتبط