مستاجران ۹۰ باب مغازه در مهاباد از پرداخت اجاره معاف شدند

مهاباد- ایرنا- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد گفت: ۹۰ نفر از مستاجران متعلق به یکی از مجتمع‌های تجاری این شهر از پرداخت اجاره‌بهای مغازه‌های خود معاف شدند.

محمد جهین روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مالکان مغازه‌های مجتمع تجاری بازارچه اصغری این شهرستان در اقدامی خداپسندانه، اجاره‌بهای ۲ ماه اسفند و فروردین خود را به مستاجران بخشیدند.

وی ادامه داد: بازاریان و مالکان اماکن تجاری مهاباد همواره در کارهای خیر مشارکت دارند و اکنون در تلاش هستیم تا مالکان سایر پاساژهای این شهرستان را به مشارکت در این کار خیر متقاعد کنیم.

وی اضافه کرد: کسبه در هنگام تعطیلی بازار با مشکلات زیادی روبرو می‌شوند و وقتی مالکان مغازه‌ها این اقدام خیر را انجام دهند فشار از دوش آنان برداشته شده و حداقل بابت پرداخت کرایه محل کسب دغدغه‌ای نخواهند داشت.

فعالیت واحدهای صنفی مهاباد در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا با هماهنگی ستاد مبارزه با کرونای این شهرستان از ۲۰ روز گذشته تعطیل اعلام شده‌است.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ این ویروس دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکنند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

طبق آخرین آمار تاکنون ۲۸ نفر در مهاباد به بیماری کرونا مبتلا شده و از این تعداد ۱۸ نفر نیز با بهبودی ترخیص شده‌اند.

بر اساس آخرین آمار، از ابتدای شیوع بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی ۴۶۲ نفر به این بیماری مبتلا شده‌ و از این تعداد ۳۵ نفر تاکنون فوت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =