پایش خودروهای غیربومی در همدان

همدان- ایرنا- رییس پلیس راهمایی و رانندگی استان همدان گفت: هزار و ۱۰۰ خودروی با شماره انتظامی غیربومی در این استان شناسایی شدند که شمار اندکی از آنها مربوط به مسافران بوده و بیشتر آنها متعلق به ساکنان همدان است.

سرهنگ علی فکری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: پس از توییت روز شنبه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر اینکه همدان بیشترین میزان جذب مسافران خروجی از تهران و دیگر مناطق کشور را داشته است، وضعیت خودروهای دارای پلاک های غیربومی به دقت مورد بررسی قرار گرفت و با رصد کوچه، معابرف خیابان و حواشی باغ ها هزار و ۱۰۰ دستگاه خودرو شناسایی شد.

وی اضافه کرد: بیشتر شماره ها مربوط به پلاک تهران بود که طبق بررسی های صورت گرفته توسط عوامل پلیس راهور مالکان این قبیل خودروها با وجود سکونت در همدان با ترفندهایی اقدام به گرفتن شماره انتظامی تهران کرده بودند.

رییس پلیس راهور همدان اظهار داشت: مالکان تعدادی از این خودروها نیز در طول سال در تهران فعالیت کرده اما در مناسبت های خاص از جمله اعیاد به محل سکونت خود در همدان و دیدار با خانواده بازمی گردند.

سرهنگ فکری ادامه داد: پس از توقیف تعدادی از خودروها و بررسی اسناد و مدارک مشخص شد که مالکان این خودروها نسبت به تعویض پلاک به علت هایی تعلل کرده و در اصل مالکان آنها افراد ساکن همدان هستند.

وی گفت: چندین دستگاه خودرو غیربومی متعلق به استان های مرکزی، کردستان، البرز و خرم آباد نیز در معابر جلوی بیمارستان ها پارک شده بودند که پس از تماس با شماره مالک و احضار او به کنار خودرو مشخص شد که به علت نبود پزشک متخصص در محل سکونت برای درمان بیمار، این قشر مجبور به انتقال بیمار خود به بیمارستان های همدان شده اند.

رییس پلیس راهور همدان بیان کرد: البته بخشی از خودرها متعلق به مسافران بود که سهم آن بسیار اندک بوده و در نهایت از ورود خودروهای غیر بومی جدید به داخل شهرها جلوگیری شد و خودرهای موجود نیز به بیرون از استان هدایت شدند.

وی ادامه داد: طبق آخرین اطلاعات به دست آمده از تردد شمارها، میزان ورود خودرو به همدان از ابتدای سال تاکنون ۶۶ درصد کاهش داشته و تعداد خودروهای گردشگران کمتر از یک درصد بوده است.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۱۵۰ کشور سرایت کرده است.

آمار مبتلایان به کرونا در همدان تا چهارم فروردین ماه ۲۶۶ نفر است که از این شمار ۱۵۷ نفر بهبود یافتند و بیش از ۸۰ نفر تحت درمان هستند.

به گفته رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۲۳ هزار و ۴۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و هزار ۸۱۲ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و  هشت هزار ۳۷۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha