۷ مسیر در جنوب سیستان و بلوچستان بازگشایی شد

زاهدان- ایرنا- فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ۷ مسیر بسته شده ناشی از سیلاب در جنوب این استان با فروکش کردن آب بازگشایی شد.

سرهنگ یداله ستوده روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم‌اینک مسیرهای فنوج - بنت، کتیج - رمشک، کتیج - جلگه چاه هاشم، نیکشهر - قصرقند، دلگان - زهکلوت، ایرانشهر- بم و دلگان - ایرانشهر بازگشایی شده است.

وی بیان کرد: مسیرهای زهکلوت- دلگان، فنوج - اسپکه، ایرانشهر - مهرستان و جلگه - بهشت آباد در جنوب سیستان و بلوچستان همچنان بسته است.

فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان با بیان اینکه سیلاب ۲ روز اخیر مسدود شدن ۱۱ مسیر ارتباطی در جنوب  این استان را به همراه داشت، گفت: با وجود بازگشایی محورهای ایرانشهر- بم و ایرانشهر دلگان با توجه به لغزنده بودن جاده ضروری است رانندگان با احتیاط تردد کنند.

وی گفت: تلاش نیروهای راهداری و پلیس راه برای بازگشایی این مسیرها همچنان ادامه دارد.

ستوده با اشاره به طرح نوروزی پلیس راه بیان کرد: عوامل پلیس راه کنترل ترافیک و قانونمندی عبور و مرور را در دستور کار قرار داده‌اند و بیشترین علت تصادفات توجه نکردن راننده به جلوست و رانندگان باید در مسافت‌های طولانی پس از هر ۲ ساعت رانندگی یک ربع استراحت و هوشیاری خود را تجدید کنند.

وی وجود راه‌های دو طرفه، قوس و پیچ‌های فراوان در کنار سرعت زیاد، قاچاق سوخت، انسان و کالا و رعایت نکردن قانون را از مهمترین دلایل افزایش تصادفات در محورهای ارتباطی جنوبی این استان ذکر کرد.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی راه‌های ارتباطی دارای ۲ قرارگاه پلیس راه و ۲ اداره کل راه و شهرسازی در شمال به مرکزیت زاهدان و جنوب به مرکزیت ایرانشهر است که شهرستان‌های شمالی و مرکزی شامل زابل، هیرمند، زهک، نیمروز، هامون، زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب سوران و مهرستان زیر پوشش قرارگاه شمال و شهرستان‌های جنوبی ایرانشهر، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، کنارک و چابهار زیرپوشش قرارگاه پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =