۵ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۲۹
کد خبرنگار: 2082
کد خبر: 83725616
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

گزارش نهاد صهیونیستی از ناتوانی اسراییل در مقابله با کرونا

تهران- ایرنا- دفتر بازرس دولتی رژیم صهیونیستی گزارش داد که پیش از همه گیری ویروس کرونا در سطح جهان ناتوانی اسرائیل در مدیریت شیوع آن مشخص شده بود.

به گزارش روزنامه تایمز اسرائیل، بازرس دولتی در گزارشی هشدار داد که نظام پزشکی اسرائیل آماده همه گیری یک ویروس نیست.

"متانیاهو انگلمن" بازرس دولتی رژیم صهیونیستی است که وظیفه بررسی و نظارت بر سیاست ها و عملکردهای کابینه اسرائیل را بر عهده دارد. وی مستقل از کابینه رژیم صهیونیستی عمل می کند و فقط به پارلمان پاسخگو است.

گزارش دفتر انگلمن حاوی هشدار جدی نسبت به خسارت های ناشی از همه گیری یک بیماری است در حالیکه کمبودهایی را در برنامه ریزی، منابع مالی، تجهیزات و آمادگی کلی خدمات درمانی اسرائیل می توان مشاهده کرد.  

بر اساس اعلام دفتر انگلمن این گزارش که در خصوص ویروس آنفلوانزا تهیه شده پیش از همه گیری ویروس کرونا آماده تحویل بوده اما دفتر وی منتظر تشکیل کابینه مانده است. به نوشته رسانه های صهیونیستی این گزارش در مورد همه گیری ویروس آنفلوانزا منتشر شده است در حالیکه "مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا" خطرناک بودن ویروس کرونا از آنفلوانزا را از نظر میزان مرگ و میر، سرعت رشد افراد آلوده شده و چند عامل دیگر ، چندین برابر ارزیابی کرده است.

در گزارش بازرس دولتی آمده است: وزارت بهداشت، ارائه کنندگان خدمات درمانی و بیمارستان ها بطور کامل برای همه گیری آنفلوانزا آماده نیستند.

این گزارش همچنین بر فقدان تخت های بیمارستانی، اتاق های قرنطینه، تجهیزات ضعیف واحد مراقبت های ویژه و نبود همکاری بین وزارت های بهداشت و جنگ رژیم صهیونیستی تاکید دارد.

طبق آمار شب گذشته وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در فلسطین اشغالی هزار و ۴۴۲ نفر گزارش شده که از این تعداد حال ۲۹ نفر وخیم است. براساس  آمار رسمی تاکنون یک نفر در فلسطین اشغالی جان خود را بر اثر ویروس کرونا از دست داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =