بیش از ۵۰۰ کیلومتر راه خراسان شمالی برف‌روبی شد

بجنورد-ایرنا- معاون راهداری اداره ‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: راهداران این استان، در ۲۴ ساعت گذشته، ۵۱۰ کیلومتر راه ارتباطی استان در محورهای اصلی و روستایی را برف روبی کرده‌اند.

محمد مشتری روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مدت، ۵۰۰ کیلومتر راه در محورهای اصلی و۱۰ کیلومتر جاده در محورهای روستایی استان برف روبی شده است.

وی افزود: برای آب کردن برف جاده ها، ۱۸۰ تن شن و نمک مورد استفاده قرار گرفته است و در عملیات برف روبی، ۸۷ نفر راهدار مشغول خدمت بوده اند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: برای برف روبی جاده ها، ۶۹ دستگاه ناوگان راهداری به کار گرفته شده است.

بر اساس این گزارش، به علت بارندگی ها و سیلاب، محور گرمه به میامی ساعاتی مسدود شد که با تلاش راهداران و مرمت پل و کنترل مسیر سیلاب مسیر، بازگشایی شد.

اداره کل هواشناسی خراسان شمالی وزش باد نسبتا شدید در پاره ای نقاط باد لحظه ای شدید و رگبارو رعد وبرق با احتمال تگرگ، بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش باران و برف و احتمال سیلابی شدن مسیل ها و کاهش ۱۰ درجه ای دمای هوا را تا پایان روز چهارشنبه پیش بینی کرده است.

در نوروز امسال ۲۶۸ نفر از راهداران خراسان شمالی در قالب ۲۲ اکیپ راهداری به مسافران خدمات می دهند.

خراسان شمالی دارای ۲۱ گردنه، ۲۲ راهدارخانه و ۲۶ سوله شن و نمک است.

استان خراسان شمالی دارای ۴۳۳ کیلومتر راه اصلی، ۷۴۵ کیلومتر راه فرعی، چهار هزار و ۶۵۲ کیلومتر راه روستایی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =