نقش هیات‌های مذهبی در مبارزه با کرونا پررنگ است

تبریز-ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: نقش هیات‌های مذهبی و حسینی در مبارزه با ویروس کرونا و آگاهی دهی به مردم بسیار پررنگ و مهم است.

حجت الاسلام حسن شعبانی روز سه شنبه در نشست بررسی شیوع ویروس کرونا در محله مارالان تبریز با قدردانی از فعالیت های خودجوش و موثر هیات های مذهبی در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا، افزود: این نوع فعالیت ها به نوعی فرهنگ سازی و آگاهی رسانی به مردم است که باید تداوم یابد.

وی اظهار داشت: در این راستا از تمام هیات های مذهبی محلات مختلف تبریز قدردان هستیم که به صورت خودجوش به هر نحوی در راه مبارزه و مقابله با کرونا وارد عمل شده اند.

شعبانی ادامه داد: باید توجه داشت که نقش هیات های مذهبی تنها به مباحث مربوط به عزاداری خلاصه نمی شود بلکه هیات های حسینی در همه مواقع و در روزهای سخت باید به داد مردم رسیده و مشکلات آنها را رفع کنند.

وی با اشاره به نقش معنوی بخشی هیات های مذهبی به مردم، اضافه کرد: یکی از دلایل مهم و اصلی زنده بودن و پویایی هیات های مذهبی ترکیب بین معنویت و مردم در خدمات اجتماعی است که  در قضایای مربوط به شیوع کرونا باید به این بحث توجه دو چندانی شود، چون همواره هیات‌های مذهبی و تشکل های دینی به نوعی نقش پمپاژ کننده معنویت در جامعه را بر عهده دارند.

شعبانی افزود: هم اکنون ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ در کل جهان وجود دارد اما بدون شک جامعه ما با توکل به خدا و توسل به ائمه اطهار (ع) و رعایت اصول بهداشتی بر این بیماری غلبه خواهیم کرد.

آذربایجان شرقی بیش از ۵ هزار هیات مذهبی دارد که افزون بر ۳ هزار هیات در تبریز فعال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =