۱۳۵ مسجد همدان برای مقابله با کرونا ضدعفونی شد

همدان- ایرنا- معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان همدان گفت: در راستای مقابله با شیوع کرونا و گندزدایی و ضدعفونی اماکن عمومی ۱۳۵ مسجد در این استان ضدعفونی شد.

سیاوانا صلح میرزایی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: در عین حال ۲ نوبت گرمخانه، یک نوبت زندان و ۱۹ بار هم سایر اماکن توسط ۲۰۵ داوطلب این نهاد ضدعفونی شدند.

وی اضافه کرد: ۴۰۹ داوطلب جمعیت هلال احمر این استان نیز تاکنون ۱۷۰ معبر و خیابان همدان به مسافت ۵۲۰ کیلومتر را ضدعفونی کردند.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان همدان اظهار داشت: در راستای ضدعفونی و گندزدایی وسایل نقلیه عمومی نیز ۱۴ نیروی این سازمان هشت دستگاه خودرو را ضد عفونی کردند.

صلح میرزایی ادامه داد: داوطلبان جمعیت هلال احمر همدان همچنین اقدام به تهیه و تولید ۳۰ هزار عدد ماسک مورد نیاز شهروندان و توزیع هزار و ۷۰۲ بسته و سبد معیشتی به ارزش ۱۹۸ میلیون تومان کردند.

وی با بیان اینکه ۵۳ منطقه حاشیه ای و کم برخوردار همدان زیر پوشش طرح های ویژه مقابله با کرونا قرار گرفته است، گفت: ۱۴ هزار و  ۲۰۰ بسته بهداشتی و ۳۸ هزار و ۵۲۴ ماسک به صورت تکی در مجموع به ارزش بیش از ۱۳۲ میلیون تومان توزیع شده است.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۱۵۰ کشور سرایت کرده است.

آمار مبتلایان به کرونا در همدان تا چهارم فروردین ماه ۲۶۶ نفر است که از این شمار ۱۵۷ نفر بهبود یافتند و بیش از ۸۰ نفر تحت درمان هستند.

به گفته رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۲۳ هزار و ۴۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و یک هزار ۸۱۲ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و  هشت هزار ۳۷۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =