طرح پانجیا در استان زنجان اجرا می‌شود

زنجان - ایرنا - فرمانده انتظامی استان زنجان، گفت: عملیات مبارزه با تولید و توزیع داروهای غیرمجاز تقلبی و تبلیغات غیرقانونی در فضای مجازی، همزمان با ۱۰۰ کشور جهان با هماهنگی سازمان اینترپل با عنوان عملیات پانجیا در سطح کشور و به تبع آن در این استان نیز برگزار می شود.

سردار رحیم جهانبخش، شامگاه چهارشنبه با اعلام این خبر به خبرنگاران افزود: مهمترین هدف از اجرای این طرح با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، اطلاع رسانی و هشدار به عموم در خصوص ریسک خرید آنلاین دارو و تجهیزات پزشکی، شناسایی وب سایت‌های غیرقانونی در حوزه داروهای غیرمجاز و مسدودسازی تراکنش‌ها و سیستم‌های پرداخت مورد استفاده مجرمان در این حوزه، مقابله با شبکه‌ها و جلوگیری از اقدامات مجرمانه در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی به منظور شناسایی و دستگیری مجرمان موصوف با همکاری سایر پلیس‌های تخصصی برشمرد.

وی اظهار داشت: با اجرای طرح عملیاتی پانجیا، پلیس فتا استان زنجان تعداد ۲۵۰ مورد تارنمای مجرمانه را شناسایی و در این راستا ۴۵ فقره پرونده برای تارنماهای مجرمانه فعال در این استان تشکیل شد.

سردار جهانبخش ادامه داد: با هماهنگی مقام قضایی مقدار زیادی انواع دارو، اقلام و مواد بهداشتی غیر مجاز از قبیل ماسک و محلول های ضدعفونی کننده کشف و نسبت به مسدود سازی تارنماها و صفحات مجرمانه نیز اقدام شد.

وی افزود: تعدادی تارنماهای مجرمانه جهت اقدامات عملیاتی به پلیس فتا سایر استان ها ارسال و عمده ترین اقلام کشف شده در استان نیز انواع مواد ضد عفونی کننده الکلی، ماسک، دستکش و انواع مکمل های ورزشی فاقد مجوز بهداشت و یا خارج از چرخه توزیع دانشگاه علوم پزشکی می باشد.

فرمانده انتظامی استان زنجان با تاکید بر عزم پلیس فتا بر مبارزه قاطع با کلاهبرداران و سود جویان فضای مجازی در بحث تبلیغ و فروش دارو و محصولات بهداشتی از شهروندان خواست اقلام مورد نیاز داروئی و بهداشتی را از طریق دارو خانه ها و مراکز بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تهیه نمایند.

سردار جهانبخش افزود: عموم مردم می توانند هرگونه موارد مشکوک را از طریق شماره تلفن های فوریت ۱۱۰  و ۲۱۸۲۱۴۴۹ یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش کنند تا اقدمان قانونی از سوی پلیس به عمل آید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =