کرونا در کادر درمانی و پزشکی گلستان قربانی نگرفت

گرگان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به ابتلای ۳۶۴ نفر از کادر پزشکی ،پرستاری و خدماتی مراکز بیمارستانی استان گفت که همه این افراد پس از گذراندن دوران درمان بهبود یافته و با توجه به نیاز استان به چرخه خدمت برگشتند.

عبدالرضا فاضل روز سه شنبه اظهار داشت: تاکنون ۴۳ پزشک، ۲۸۴ پرستار و ۳۷ نیروی خدماتی، اداری و حفاظتی بیمارستان های گلستان به بیماری حاد تنفسی و کرونا مبتلا شدند که اکثر آنان با وجود نیاز به گذراندن دوران نقاهت پس از بهبودی خدمت به بیماران را از سر گرفتند.

وی گفت: ۶۳۰ پزشک اعم از عمومی، متخصص و فوق تخصص و ۳ هزار پرستار در مراکز درمانی استان با تلاش جهادی بصورت شبانه روزی کارخدمت به بیماران را انجام می دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان ادامه داد: از زمان شیوع کرونا تاکنون ۳ هزار و ۳۹۶ نفر از بیماران مبتلا به این بیماری و حاد تنفسی درمان شدند و این آمار روز به روز در حال افزایش است.

فاضل افزود: با مشارکت مردم در طرح قرنطینه خانگی بار مراجعات به مراکز درمانی کاهش یافته اما همچنان نیاز است مردم نکات بهداشتی و درمانی را رعایت کنند.

وی با اشاره به خستگی مفرط کادر درمانی گلستان به دلیل گذراندن ۴۰ روز کاری مستمر و پرفشار اشاره کرد و از مردم خواست تا پرهیز از سفر و ماندن در خانه فشار مضاعفی را به کادر درمانی تحمیل نکنند.

همچنین مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان از غربالگری و تب سنجی بیش از ۲۳ هزار نفر در ورودی های استان خبر داد و گفت : از این تعداد ۱۸۶ نفر به سبب داشتن عوارض و ظن ابتلا به کرونا به مراکز درمانی فرستاده شدند.

بیماری کرونا تاکنون موجب مرگ ۱۳۷ نفر در گلستان شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =